Nebaví vás omšelé simulátory? Už brzy budete moct vyzkoušet simulátor kněze!

Nekonečnou řadu simulátorů rozšíří další kousek. V něm si vyzkoušíme, jak obtížné je být knězem.

Priest Simulator

Priest Simulator FOTO: Steam

Někteří náboženstvím opovrhují, jiní k němu zase vzhlíží. Ať už patříte do jedné či do druhé skupiny, určitě by vás mohl zajímat nový počin s názvem Priest Simulator. O co půjde? Jak už sám název napovídá, ve hře se ujmeme role kněze. To může znít na první pohled poměrně nudně, na což vývojáři samozřejmě mysleli a hru doplnili o zajímavé aktivity.

Mezi ty tvůrci řadí například obcházení a komunikaci se svým stádem oveček či prozkoumávání otvřeného světa. Ten se ponese v podobném duchu jako většina dnešních open world her, takže se můžeme těšit nejen na samotnou hlavní dějovou linku plnou zvratů, ale také na neméně zajímavé vedlejší aktivity jako jsou kázání, exorcismus či bitvy s ďábly.

Priest simulator přinese i budovatelské prvky, jejichž možnosti se budou odvíjet od peněz vybraných mezi věřícími. Hráč se pak bude moct rozhodnout, jestli tyto tvrdě vydřené prostředky raději investuje do modernizace kostela, automobilu, zbraní potřebných pro boj se stvořeními pekla či podzemní laboratoře používané pro výrobu substancí, zejména svěcené vody.

Aby toho nebylo málo, tak titul obsáhne i systém reputace, možnost ničení nebo vytváření aliancí mezi ostatními sektami a v neposlední řadě také morální rozhodnutí, která budou mít dopad na svět okolo nás.

„Život je o tom umět vybrat menší zlo. A to samé bude na pořadu dne i v naší hře, kde budete řešit problémy různými cestami, nebo se na ně vykašlete a řešit je vůbec nebudete. Pokud vás obyvatel požádá o pomoc, můžete mu ji poskytnout, nebo zvolit jinou alternativu. Zabijete démona a od klienta obdržíte záhadnou obálku, nebo ho necháte žít a dostanete schopnost spojenou s černou magií. A tato rozhodnutí se následně promítnou do indikátoru reputace," vysvětluje tvůrce hry Michał Jod.

Pokud vás hra zaujala, tak pro vás máme špatnou zprávu. Na titul si budeme muset počkat až do příštího roku. Prozatím si ale můžete zkrátit čekání alespoň trailerem, který naleznete pod tímto článkem.

Trailer k chystanému Priest Simulatoru (2:35) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nebaví vás omšelé simulátory? Už brzy budete moct vyzkoušet simulátor kněze!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.