Microsoft nejspíše brzy obohatí šikovní vývojáři RPG her

Americký softwarový gigant se už brzy s největší pravděpodobností rozšíří o další studio.

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity FOTO: Obsidian Entertainment

Vypadá to, že se už brzy portfolio Microsoftu rozsíří o další populární studio, které stojí za řadou úspěšných her. Jedná se o Obsidian Entertainment, vývojáře, kteří mají mezi RPG hráči opravdu dobré jméno. V minulosti totiž přiložili ruku k dílu při tvorbě Knights of the Old Republic 2, Pillars of Ethernity či Fallout: New Vegas, jež je považovaný za nejlepší díl z celé série.

Jedná se ale o nepodložené řeči, ač ze spolehlivých zdrojů. Na blížící se podpis tohoto zajímavého kontraktu upozornil server Kotaku, jenž se odkazuje na trojici anonymních zdrojů. A podle jednoho z nich má jít o téměř hotovou záležitost, která je už z 90 procent domluvená. Další potom tvrdí, že to je jen otázka času.

Pro Obsidian Entertainment musí být Microsoft zajímavou příležitostí, která jim může otevřít dosud nevídané možnosti, zejména co se týče rozpočtu. Na to, jestli nakonec Microsoft opravdu získá toto populární americké studio, si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Oba domy se totiž k tomuto tématu logicky nechtějí vyjadřovat.

Trailer k Pillars of Eternity (1:39) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Microsoft nejspíše brzy obohatí šikovní vývojáři RPG her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

23.02.2019 17:22 Podle posledních informací se odhalení nejnovějšího Xboxu dočkáme už na letošní E3.

Seznam exkluzivit na Epic Games Store bobtná. Nově přibude i hororová…

23.02.2019 16:44 Epic Games Store rozšiřuje svůj seznam exkluzivit.

Související:

Nejčtenější články

  1. Fallout 76 zdarma ke kloboučkům k PS4 dualshocku? V Polsku žádný problém

  2. VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

  3. Anthem v předběžném přístupu s sebou přináší problémy s připojením

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.