Pět důvodů, proč si nekupovat Assassin's Creed Odyssey

Rok se s rokem sešel a to znamená, že vychází další díl Assassin's Creed. Důvodů, proč se na něj těšit, je samozřejmě mnoho, my se ale na tento titul podíváme z jiného úhlu.Přinášíme vám pět důvodů, proč si Assassin's Creed Odyssey nekupovat.

Assassin's Creed Oddysey

Assassin's Creed Oddysey FOTO: Uplay

"Podvod na hráče"

Vývojáři neustále hledají způsoby, jak z peněženek uživatelů vysát co nejvíce peněz. Poslední dobou se i v singleplayerových hrách ustálily mikrotransakce či lootboxy, vychází spousta přídavků a speciálních edic. Jednu takovou nabízí i Assassin's Creed Odyssey. Jde o Zlatou edici, jež stojí zhruba 2,5 tisíce korun a nabízí spolu s přístupem ke všemu dodatečnému obsahu i přístup ke hře s třídenním předstihem oproti ostatním. Nejde sice o tak velkou překážku, ale pokud si hru i po přečtení našeho článku koupíte, připravte se na to, že vám některé diskuze a videa na internetu mohou zkazit zážitek.

Podobnost s Origins

Toto je důvod, který odpůrci nejnovějšího dílu skloňují nejčastěji. A zmíníme ho i my. Všem, co loňský díl hráli, je na první pohled jasné, o čem mluvíme. Pokud pomineme téměř identické animace, prostředí i infrastrukturu, zbude nám takřka stejné rozhraní. Horní navigace, signalizace úkolů, to vše se ničím neliší. A aby toho nebylo málo, budou tu i žoldáci, kteří budou plnit podobnou roli jako fylakové v Origins. Už se těšíme na další zbytečné zdržení na našich toulkách po Starověkém Řecku!

Nebude to "pravý" Assassin's Creed

Assassin's Creed Origins pojednával o Bayekovi, který se chtěl pomstít vrahům svého syna, hlavní myšlenkou ale bylo založení Asasínského řádu. Jenže s Odyssey se přesuneme o čtyři století zpátky. Z toho nám jasně vychází, že tou dobou přece žádní asasíni být nemohli. Věříme, že se v příběhu určitě nějaké zmínky objeví, ale kované fanoušky prvotních dílů by tato informace mohla odradit.

zdroj: YouTube

Příliš mnoho fantasy prvků

Z předešlých řádku si asi musíte myslet, že jsme staromilci. A máte pravdu. Podle nás by se každá série měla držet svých kořenů, což se podle dostupných informací Odyssey příliš nedaří. Možnost dialogových voleb, díky nimž máme možnost ovlivnit dění okolního světa, zní sice fajn, ale rozhodně se neshoduje z historií. A to samé platí i o přílišném důrazu na fantasy prvky, kterých bude tentokrát (s největší pravděpodobností) opravdu hodně. Čeká nás Minotaurus, Medúza a nejspíše i božské výzvy, stejně jako loni.

img-responsive

Assassin's Creed Oddysey | foto: Uplay

"Novinky," které tu byly už několikrát

Největší novinkou letošního dílu mají být velké bitvy. O těch si samozřejmě myslíme svoje, ale tentokrát je ponecháme bez komentáře a raději se zaměříme na něco jiného - námořní souboje. Ty jsme si do sytosti užili ve výborném Black Flag, v malých doušcích i ve trojce a Origins. Tentokrát sice dostanou mnohem větší roli než loni, ale vypadá to, že v jádře půjde o úplně to samé. Lučištníky na stranách budou vynahrazovat děla, vylepšování  naší starověké kocábky zase absenci Kavky… A budou tu i námořní popěvky! Jak nevídané…

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět důvodů, proč si nekupovat Assassin's Creed Odyssey

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.