Konec konzolového hraní tak jak ho známe? Xbox One začne podporovat klávesnici a myš

Odhoďte ovladače a připojte periferie z PC ke svému Xboxu!

Xbox One

Xbox One FOTO: Reprofoto Xbox.com

Speciální ovladače patří ke konzolím už od nepaměti. Dovolují nám ovládat hru z pohodlí gauče a nebýt při tom jakkoliv znevýhodněn. Nyní to ale vypadá, že by tento výrazný poznávací znak herních zařízení mohl brzy ustoupit do pozadí. Microsoft se totiž po letech konečně rozhoupal a příští měsíc přidá oficiální podporu klávesnice a myši.

O oficiálně licencované periferie k Xbox One se má postarat společnost Razer, která už dlouhá léta úspěšně vyrábí právě tyto nezbytné doplňky k PC, ale i další produkty v podobě sluchátek, mikrofonů, brašen či ovladačů. Podle slov Jasona Ronalda ale bude podporována většina drátových i bezdrátových zařízení.

Hraní na klávesnici a myši ale nemáme očekávat úplně u každého titulu. Tvůrci totiž budou mít sami na výběr, jestli podporu klávesnice a myši přidají. Oni sami ostatně vědí nejlépe, jestli bude pro jejich titul takovéto ovládání stejně výhodné jako s pomocí ovladače. U FPS her to je bez debat. A znát to bude zejména u těch podporujících hraní s PC hráči, kteří měli dosud nespornou výhodu.

Témata: Xbox One | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Konec konzolového hraní tak jak ho známe? Xbox One začne podporovat klávesnici a myš

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  2. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.