Konec konzolového hraní tak jak ho známe? Xbox One začne podporovat klávesnici a myš

Odhoďte ovladače a připojte periferie z PC ke svému Xboxu!

Xbox One

Xbox One FOTO: Reprofoto Xbox.com

Speciální ovladače patří ke konzolím už od nepaměti. Dovolují nám ovládat hru z pohodlí gauče a nebýt při tom jakkoliv znevýhodněn. Nyní to ale vypadá, že by tento výrazný poznávací znak herních zařízení mohl brzy ustoupit do pozadí. Microsoft se totiž po letech konečně rozhoupal a příští měsíc přidá oficiální podporu klávesnice a myši.

O oficiálně licencované periferie k Xbox One se má postarat společnost Razer, která už dlouhá léta úspěšně vyrábí právě tyto nezbytné doplňky k PC, ale i další produkty v podobě sluchátek, mikrofonů, brašen či ovladačů. Podle slov Jasona Ronalda ale bude podporována většina drátových i bezdrátových zařízení.

Hraní na klávesnici a myši ale nemáme očekávat úplně u každého titulu. Tvůrci totiž budou mít sami na výběr, jestli podporu klávesnice a myši přidají. Oni sami ostatně vědí nejlépe, jestli bude pro jejich titul takovéto ovládání stejně výhodné jako s pomocí ovladače. U FPS her to je bez debat. A znát to bude zejména u těch podporujících hraní s PC hráči, kteří měli dosud nespornou výhodu.

Témata: Xbox One | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Konec konzolového hraní tak jak ho známe? Xbox One začne podporovat klávesnici a myš

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.