Další seriál podle hry. Své adaptace se dočká Alan Wake

Parádní příběh a atmosféra - to by mohlo fungovat!

Alan Wake

Alan Wake FOTO: Steam

Remedy umí vyprávět příběhy a Alan Wake toho byl jasným důkazem. Když před dlouhými osmi lety vyšel, sesbíral slušná hodnocení od kritiků a získal si srdce tisíců fanoušků po celém světě. A ti se právem ptají, kdy vyjde další díl. Na ten si nejspíše počkáme ještě hodně dlouho, náš žal by ale mohl zmírnit chystaný seriál.

O převedení populárního spisovatele na naše obrazovky se postará scénárista a producent Peter Calloway, v jehož portfoliu můžeme najít například výborně hodnocený Cloak & Dagger (70 % na ČSFD) či ještě lepší Legion (80 % na ČSFD). Do tvorby příběhu se zapojí i Sam Lake, jenž má na triku děj samotné hry. To je slušné obsazení, že?

O čem tedy bude samotný seriál? Podle Sama Lakea bude rozvíjet příběh vedlejších postav, které v samotné hře od Remedy nedostaly tolik času. Ten si pro sebe ukousl hlavní hrdina Alan Wake, a tak tvůrci seriálové adaptace chtějí dát prostor také někomu jinému.

„Příběh původní hry pro nás bude startovním bodem, semínkem, které rozkvete do většího příběhu, jenž prozkoumáme v seriálu. Rozšíříme tak toto šílené a temné univerzum tím, že se ponoříme hlouběji do určitých aspektů, které ve hře nedostaly prostor," svěřil se pro magazín Variety Sam Lake.

Tento koncept zní opravdu zajímavě, musíme ale mít na paměti, že je seriál teprve v úplně počáteční fázi. Příští (a nejspíše ani přespříští) rok ho tedy očekávat nemůžeme.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další seriál podle hry. Své adaptace se dočká Alan Wake

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.