Speciální předměty jako odměna za hraní? Rocket League spouští Rocket Pass 1

Přepracovaný systém odměn dorazil do Rocket League. Co přináší?

Rocket League

Rocket League FOTO: gamespot.com

Pokud se ohlédneme zpátky v čase a podíváme se na to, co nabízel Rocket League během první sezóny, zjistíme, že šlo v podstatě o chudého příbuzného v porovnání se současnou verzí. Ta sice poskytuje takřka nezměněnou hratelnost a původní koncept také zůstává, na to se ale nabalila řada kosmetických změn. Přibyla řada nových map, spousta skvělé hudby ve spolupráci s Monstercat a mnoho předmětů. A právě ty se staly tématem číslo jedna v nedávno vydaném Rocket Passu.

O co jde? Jedná se o nový systém získávání herních předmětů, který je úzce spjatý s levelováním. Rocket Pass má hned několik desítek úrovní. Jakmile nasbíráte dostatek zkušenostních bodů, odemkne se vám další úroveň a s ním i odměna v podobě náhodného dropu a dopředu známého předmětu.

To zní jednoduše, že? Zas takový med to ale není. Získaných zkušeností z jednoho odehraného zápasu je poměrně málo. Průměrný počet se pohybuje kolem 1700 XP s využitím 50% bonusu, který společně s koupí Rocket passu získáte. To znamená, že k postupu na další úroveň je potřeba v ideálním případě odehrát  12 zápasů. Teď si to vynásobte na průměrnou délkou jednoho zápasu a dostanete se na více než sto hodin potřebných k odemčení všech věciček.

Vraťme se ale zpět k samotnému Rocket passu. Ten je dostupný hned ve dvou variantách - premium a free. Jak už sám název napovídá, za verzi zdarma nezaplatíte ani korunu a díky němu budete mít možnost získat několik zajímavých kosmetických vylepšení. Těch je ale oproti premium verzi opravdu málo, jelikož nabízí pouze 29 odměn, zatímco ta prémiová více než 70.

Mezi nimi nalezneme skvělá kola, potisky na auto, antény, výbuchy při gólu či klíče, které lze použít k otevírání beden či k nákupu Rocket passu. A to je od Psyonixu skvělý krok, protože za získání premiové verze nemusíte utratit ani korunu. Stačí být obratný obchodník, vyměnit svoje nastřádané věci z inventáře za klíče a následně je využít k odemknutí.

Rocket pass tvůrci vypustili do světa už 5. září a jeho platnost vyprší až 26. listopadu. To je dostatek času na získání všech jeho úrovní a odemknutí skvělých odměn, které nabízí.

Rocket League - Rocket Pass trailer (0:39) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Speciální předměty jako odměna za hraní? Rocket League spouští Rocket Pass 1

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.