Ožije Kingdoms of Amalur? THQ Nordic na něj získali práva

Práva na Kingdoms of Amalur jsou nyní v držení THQ Nordic.

Kingdoms of Amalur

Kingdoms of Amalur FOTO: Steam

Nabídka THQ Nordic dál utěšeně bobtná. Po nabytí práv na značku Saints Row získává společnost dříve známá pod jménem Nordic Games také sérii Kingdoms of Amalur. Pokud tuto hru neznáte, tak vězte, že jde o povedené akční RPG od 38 Studios, které na Metacritic získalo slušných 81 procent. Osud byl ale k jejím tvůrcům krutý, a i přes skvělá čísla v recenzích jim nedokázal zajistit růžovou budoucnost. Problémem bylo samotné financování projektu. To se rozhodly hlavy studia vyřešit státní půjčkou, kterou ale po komerčním neúspěchu nemohly splatit.

Podle dostupných informací se v prvních 90 dnech prodalo pouze 1,22 milionů kopií, z toho zhruba 300 tisíc fyzických. To ani zdaleka nemohlo stačit na splacení dluhu vůči státu Rhode Island. Podle jeho guvernéra Lincolna Chafeeho bylo potřeba prodat alespoň 3 miliony kusů, čemuž se titul nepřiblížil ani z poloviny.

Problém s placením nevyřešila ani trojice DLC, která vyšla v rozmezí února a dubna 2012. 38 Studios tedy museli být kvůli finančním potížím rozpuštěni a jejich značka ponechána na pospas. Tedy až do dnešních dní, kdy na ni podle prohlášení získali práva vydavatelé z THQ Nordic.

Ti společně s celou sérií získali přístup i k nedokončenému MMO projektu s označením Copernicus. Je ovšem otázkou, jestli bude vydavatel chtít věnovat dostupné zdroje k dokončení rozdělané práce, nebo raději vytvoří zbrusu nový titul. Pravdu nám ale odhalí až následující roky.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ožije Kingdoms of Amalur? THQ Nordic na něj získali práva

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Další obsah zdarma pro majitele Frostpunku

19.09.2018 20:14 Právě vyšlo nové DLC pro povedenou strategii Frostpunk.

Další hra ze světa Zaklínače už zná datum vydání

18.09.2018 18:18 Víme, kdy vyjde Thronebreaker: The Witcher Tales. A bude to dříve, než se čekalo!

Obrovské hřiště plné zábavy: Just Cause 4 představuje čtveřici biomů

16.09.2018 16:51 Tvůrci v novém videu podrobněji představují jednotlivé části světa, na které se v novém Just Cause…

Související:

Nejčtenější články

  1. Další hra ze světa Zaklínače už zná datum vydání

  2. Obrovské hřiště plné zábavy: Just Cause 4 představuje čtveřici biomů

  3. Další DLC pro The Elder Scrolls Online v novém videu

  4. Politický simulátor Democracy se vrací. Pracuje se na čtvrtém dílu

  5. Další obsah zdarma pro majitele Frostpunku

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.