Cyberpunk 2077 táhne! Gameplay už viděly miliony lidí

Nové first person RPG od tvůrců Zaklínače vzbudilo obrovský zájem.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 FOTO: www.cyberpunk.net

CD Projekt RED má mezi příznivci RPG her skvělé renomé. Vybudoval si ho svou tvrdou prací, umem a také přístupem k fanouškům, díky kterému si jej herní obec doslova zamilovala. A když toto populární studio oznámilo zbrusu novou značku, nebylo se čemu divit, že vzbudila takový poprask.

Cyberpunk 2077 byl ale až do teď opravdu tajemný. Viděli jsme jen dvojici trailerů a pár obrázků, zbytek byl veřejnosti utajen. Tedy až do 27. srpna, kdy polští vývojáři spustili záhadný stream, na jehož konci jsme konečně měli možnost vidět hratelnou ukázku z ostře sledovaného Cyberpunku 2077. A tato taktika se CD Projektu vyplatila, protože jejich hra se stala tím nejsledovanějším titulem, který diváci mohli v pondělí na Twitchi sledovali.

„Oficiální stream CD Projektu zaznamenal ve své špičce 288 tisíc diváků, přičemž následná opakování nasbírala dohromady 459 tisíc sledujících. To z Cyberpunk 2077 dělá nejsledovanější pondělní hru na platformě Twitch," vysvětluje portál GitHyp.com.

Zdroj: GitHyp.com

A polští vývojáři se nemusí stydět ani za statistiky na YouTube. Tam za dva dny nasbírala 48 minutová ukázka z hraní téměř pět milionů zhlédnutí, což je obrovské číslo. Ani zdaleka však nesahá na dva měsíce starý E3 trailer (15 milionů zhlédnutí) či pět let starý teaser (13 milionů zhlédnutí).

To jen dokazuje, že CD Projekt výběrem tohoto tématu rozhodně neprohloupil. Už teď trailery z Cyberpunku 2077 dávno překonaly nejsledovanější videa na oficiálním zaklínačském kanále, stejně tak jako počet odběratelů. Jejich nový titul má tedy už teď skvěle nakročeno k výborným prodejním výsledkům.

Gameplay záběry z Cyberpunk 2077 (48:22) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cyberpunk 2077 táhne! Gameplay už viděly miliony lidí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.