Populární RPG zavírá své brány. Square Enix jej už brzy stáhne z trhu

Už zbývá jen několik dní, abychom si mohli zakoupit The Last Remnant na Steamu. Poté už nebude dostupné.

The Last Remnant

The Last Remnant FOTO: www.alphacoders.com

80 % kladných uživatelských recenzí na Steamu, více než půl milionu prodaných kopií na všech dostupných platformách (PC a Xbox 360) a nadprůměrná hodnocení od kritiků. Ani to nestačilo, a tak se s ním budeme muset po devíti letech od vydání definitivně rozloučit. Vydavatel a vývojář v jednom, Square Enix, totiž rozhodl, že už 4. září stáhne z počítačového trhu The Last Remnant. Od 17 hodin už jej tedy nebudete moct zakoupit v žádné digitální distribuci, ba ani fyzické.

„Brzy už nebudeme pokračovat s digitálními a fyzickými prodeji The Last Remnant na PC. Děkujeme všem, kdo se dobrodružství s Mitrasem, Yamasem, Qsitisem a Sovanisem zúčastnili!" sdělil komunitní manažer Square Enix v prohlášení.

Pokud ale hru vlastníte, tak nemusíte zoufat. The Last Remnant sice už nadále nebude v prodeji, ale to neznamená, že jej nebudete moci hrát. Všichni majitelé budou moci do hry opět kdykoliv naskočit bez jakýchkoliv omezení.

To je ale jen malá útěcha. Spousta fanoušků se tak právem ptá, proč se vůbec Square Enix k tomuto kroku uchýlili. Oficiální prohlášení sice neexistuje, ale příznivci této série už našli trojici možných důvodů. Jedním z nich mají být nízké prodeje, expirace licence na soundtrack či případný remaster. Zda bude poslední možnost pravdivá, ukáže až čas.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Populární RPG zavírá své brány. Square Enix jej už brzy stáhne z trhu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.