Americkému fotbalu se daří! Série Madden NFL už překonala neuvěřitelná čísla

Americký fotbal je mezi hráči zřejmě populární. Dokládají to i prodejní výsledky celé série.

Madden NFL 19

Madden NFL 19 FOTO: Origin

Pro nás v České republice, zemi hokeje, fotbalu a biatlonu, je to něco nepředstavitelného. Americký fotbal opravdu táhne a s novým ročníkem Madden NFL čísla dál utěšeně rostou. Jaké jsou tedy celkové prodejní výsledky série, která se poprvé objevila už v roce 1988 na operačním systému MS-DOS?

Lidé z EA se pochlubili, že za 30 let jejího fungování se podařilo prodat skvělých 130 milionů kopií. Zajímavá jsou i čísla z mobilního trhu, kde tato značka nedávno překročila 73 milionů stažení. Dá se ale předpokládat, že s vydáním Madden Overdrive počty opět narostou.

„Je neuvěřitelné, kolik lidí si za tolik let Madden NFL užilo. Má to dopad nejen na samotnou výuku amerického fotbalu, ale také na rostoucí na rostoucí popularitu tohoto sportu," řekl vice prezident a generální manažer EA Sports Cam Weber.

Uvidíme, jakou díru do světa udělá nový díl, jenž si v recenzích nestojí vůbec špatně. Na Metacritic si drží nádherných 82 procent, výrazně horší jsou ale uživatelské dojmy. Ti hře přiřkly jen nuzných 5,7 bodů.

Oficiální trailer ke hře Madden NFL 19 (1:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Americkému fotbalu se daří! Série Madden NFL už překonala neuvěřitelná čísla

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.