Jak to vypadá s uživatelskými modifikacemi pro Doom Eternal?

Bude Doom Eternal kráčet ve stopách svého předchůdce?

DOOM Eternal

DOOM Eternal FOTO: PC Gamer

Bethesda a modifikace, to je otázka, na kterou se snad ani nemá cenu zaměstnanců tohoto studia ptát. Jenže Doom vyvíjí pod hlavičkou stejnojmenného vydavatelského domu id Software, jenž svému poslednímu dílu podobný komfort nedopřál. Redaktoři magazínu PCGamesN tedy vzali odpovědnost do svých rukou a tvůrce této hry otázkou ohledně modifikací počastovali.

Podle ředitele Martyho Strattona fanouškům nemohou nic garantovat, protože svůj čas věnovali psaní flexibilnějšího kódu. Pakliže se podpora modifikací někdy objeví, bude to spíše delší dobu od vydání.

„Udělali jsme několik rozhodnutí technického rázu, která nás posunula jiným směrem než k podpoře modifikací. Posledních několik let jsme ale učinili další rozhodnutí, která nás opět vrací k původnímu konceptu."

Pokud se podíváme do minulosti, tak i ten nejstarší díl nabízí řadu zajímavých komunitních výtvorů. Výjimkou je pouze poslední hra z roku 2016, která oficiální modderskou podporu nenabídla. Uvidíme, jestli se tentokrát věci obrátí k lepšímu.

Gameplay záběry ze hry DOOM Eternal (11:07) | zdroj: YouTube

Zdroj: PCGamesN.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak to vypadá s uživatelskými modifikacemi pro Doom Eternal?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.