Záběry z DOOM Eternal konečně odhaleny! Jak hra vypadá?

Na právě probíhajícím veletrhu jsme měli možnost vidět plno zajímavých ukázek z DOOM Eternal.

DOOM Eternal

DOOM Eternal FOTO: PC Gamer

QuakeCon je spolehlivým zdrojem informací pro všechny hráče na celém světě. A ani letošek nebyl výjimkou, protože nám Bethesda opět ukázala spoustu zajímavých her. Jednou z nejvýraznějších byl nový DOOM, o kterém jsme se konečně dozvěděli i něco bližšího.

Tvůrci opět nezapomněli připomenout, že v pokračování s přídomkem Eternal se můžeme těšit na opravdu velké množství nepřátel. A abychom je dokázali zvládnout, tak k tomu budeme potřebovat pořádnou výbavičku. Jako ochrana naší křehké tělesné schránky bude sloužit ikonický oblek, do něhož bude zabudovaná i smrtící zápěstní čepel a ramenní kanon.

"Implantáty" to ale nekončí. Samozřejmostí budou i klasické zbraně, s nimiž se budeme moct pomazlit v ruce a následně rozsévat zkázu. Milovníci soubojů stroje proti muži sáhnou po motorovce, vyznavači destrukce zase po smrtonosném raketometu či plasmové pistoli. Ani jeden však nepohrdne legendární brokovnicí zvanou "Super Shotgun," která doznala řady změn.

Vývojáři ji obohatili modifikací Meat Hook, což je jednoduše řečeno dvojice čepelí s hákem. Ta půjde využít jednak k překvapivým útokům zblízka, ale také k rychlým přesunům po bojišti, což nám přinese výhodu nad nepřáteli.

Detailisté si pošmáknou i na novém systému, který dovoluje odstřelit soupeřům jednotlivé kusy masa a zbroje těsně před jejich smrtí. A aby té brutality nebylo málo, vrací se i dobře známý dokončovací úder z posledního dílu.

Zajímavou novinkou je pak možnost spojit síly s přáteli a narušit cizí kampaň svou přítomností. Tam se převtělíte do kůže démonů a pokusíte se své lidské protivníky za každou cenu zastavit. Podle kreativního ředitele Hugo Martina to do hry přinese spoustu zábavy a hlavně nepředvídatelnost každé kampaně.

„Můžete se doslova spojit s démony a vytvořit si vlastní loveckou skupinu," dodal Marty Stratton. „Samozřejmě je na vás, jestli budete narušitel, nebo se necháte narušit ve své vlastní kampani."

Gameplay záběry ze hry DOOM Eternal (11:07) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Záběry z DOOM Eternal konečně odhaleny! Jak hra vypadá?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.