Sony oslaví 500 milionů prodaných PlayStationů novou konzolí

Sony připravuje novou limitovanou edici PlayStationu 4. Jak bude vypadat?

PlayStation 4 Pro - 500 million edition

PlayStation 4 Pro - 500 million edition FOTO: Flickr - PlayStation

Půl miliarda prodaných konzolí je obrovské číslo a je na něm jasně vidět, že Sony zanechala v herním světě znatelný otisk. Během 24 let se této japonské společnosti podařilo prodat více než 525,3 milionů konzolí a tato čísla stále porostou. Pomůže s tím i nově oznámená edice, která vypadá více než zajímavě.

Pokud jste čekali nějaký zajímavý motiv nebo potisk, musíme vás zklamat. Hlavní devizou tohoto výrobku je průhlednost doplněná tmavě modrou barvou a zlatavým logem samotného PlayStationu. Jde o minimalistický design, ale v jednoduchosti je přece krása. A tady to platí dvojnásob!

Zvlášť když uvnitř bude dřímat doslova herní bestie. Parametry v podobě paměti, grafického čipu a procesoru se nemění, Sony ovšem tento kousek vybavila 2TB diskem, aby se vám na něj vešlo dostatek her. V balení navíc naleznete ovladač sladěný do stejného designu, kameru, vertikální držák a headset.

Kolik bude celý balík stát? V evropském regionu si za něj fanoušci zaplatí 499 eur, což je v přepočtu na naši měnu necelých 13 tisíc korun. Pokud vám to ale přijde moc, nebo chcete získat do sbírky pouze ovladač, tak nezoufejte! I na to v Sony mysleli. Za 64 eur bude dostupný u vybraných prodejců, ale stejně jako samotné konzole bude jen velice omezený počet kusů. To samé platí i o bezdrátových sluchátcích, které pořídíte za 89 € (zhruba 2300 korun).

Trailer k limitované edici PlayStation 4 Pro (1:00) | zdroj: YouTube

A kdy se na tuto edici můžeme těšit? Celý balík plný těchto zajímavých výrobků přiletí na pulty obchodů už 24. srpna. Na bezdrátový headset si ale budou fanoušci muset počkat až do 11. září.

Zdroj: PlayStation blog

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sony oslaví 500 milionů prodaných PlayStationů novou konzolí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.