Lukrativní mobilní trh? Bethesda už na Fallout Shelter vydělala miliony!

Mobilní hraní se den ode dne rozvíjí a chtějí toho využít i ta největší herní studia. A Bethesdě se to očividně daří.

Fallout Shelter

Fallout Shelter FOTO: Bethesda Softworks

Denně přibývají na App Storu i Google Play stovky aplikací. Většina z nich upadne v zapomnění, ale ty nejlepší dokážou vydělat i desítky milionů. Jedním z takových případů je i Fallout Shelter, povedená mobilní hra, ve které si postavíte vlastní vault a snažíte se o něj i o jeho obyvatele starat jak nejlépe umíte.

Podle informací serveru Sensor Tower se příjmy vyšplhaly už na astronomických 93 milionů dolarů, což je za tři roky od vydání úžasné číslo. A jak nasvědčují poslední průzkumy, žádný výrazný pokles výdělků se v nejbližší době neočekává. Ba naopak.

V červnu letošního roku se totiž příjmy dostaly na 212 tisíc dolarů, což je nejvyšší číslo od samotného vydání. Tehdy se podařilo tvůrcům "vysát z peněženek" hráčů 237 tisíc dolarů.

Jak nasvědčují nejen tato čísla, mobilní trh už není jen chudším bratříčkem toho konzolového a herního. Dokládá to i fakt, že Bethesda chce mobilním hráčům přinést plnohodnotný díl The Elder Scrolls s přídomkem Blades, jenž mimo jiné vyjde i na PC. Důvodem je zejména jeho technická náročnost, kvůli které si na mobilech rozhodně nezahrají všichni.

Trailer k Fallout Shelter (1:00) | zdroj: YouTube

Zdroj: GamesIndustry.biz

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lukrativní mobilní trh? Bethesda už na Fallout Shelter vydělala miliony!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Podmaňte si Ligu mistrů v příběhovém modu pro FIFA 19

21.08.2018 17:45 Příběh Alexe Huntera pokračuje v novém ročníku FIFY.

Farmaření jako žádné jiné! Jaké novinky přinese Farming Simulator 19?

21.08.2018 16:03 Nabídne nový ročník Farming Simulatoru konečně výraznější změny?

Související:

Nejčtenější články

  1. Zábavnější a obsáhlejší než Origins: Takový bude nový Assassin's Creed Odyssey

  2. Nová krev pro Unreal Engine? Epic Games chce zdarma zaučovat vývojáře

  3. Nový Dishonored jen tak nevyjde

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.