Lukrativní mobilní trh? Bethesda už na Fallout Shelter vydělala miliony!

Mobilní hraní se den ode dne rozvíjí a chtějí toho využít i ta největší herní studia. A Bethesdě se to očividně daří.

Fallout Shelter

Fallout Shelter FOTO: Bethesda Softworks

Denně přibývají na App Storu i Google Play stovky aplikací. Většina z nich upadne v zapomnění, ale ty nejlepší dokážou vydělat i desítky milionů. Jedním z takových případů je i Fallout Shelter, povedená mobilní hra, ve které si postavíte vlastní vault a snažíte se o něj i o jeho obyvatele starat jak nejlépe umíte.

Podle informací serveru Sensor Tower se příjmy vyšplhaly už na astronomických 93 milionů dolarů, což je za tři roky od vydání úžasné číslo. A jak nasvědčují poslední průzkumy, žádný výrazný pokles výdělků se v nejbližší době neočekává. Ba naopak.

V červnu letošního roku se totiž příjmy dostaly na 212 tisíc dolarů, což je nejvyšší číslo od samotného vydání. Tehdy se podařilo tvůrcům "vysát z peněženek" hráčů 237 tisíc dolarů.

Jak nasvědčují nejen tato čísla, mobilní trh už není jen chudším bratříčkem toho konzolového a herního. Dokládá to i fakt, že Bethesda chce mobilním hráčům přinést plnohodnotný díl The Elder Scrolls s přídomkem Blades, jenž mimo jiné vyjde i na PC. Důvodem je zejména jeho technická náročnost, kvůli které si na mobilech rozhodně nezahrají všichni.

Trailer k Fallout Shelter (1:00) | zdroj: YouTube

Zdroj: GamesIndustry.biz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lukrativní mobilní trh? Bethesda už na Fallout Shelter vydělala miliony!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.