S jakým rozpočtem pracují nezávislí vývojáři? To vše a mnohem víc ukázal nedávný průzkum Unity

Jaké jsou preference herních vývojářů a kam se bude ubírat herní průmysl? To všechno ukázal nedávný průzkum.

Unity

Unity FOTO: Unity.com

Unity patří mezi jeden z nejpoužívanějších enginů dnešní doby. Nabízí příjemnou cenovou politiku, která doslova hraje do karet nezávislým vývojářům, a získat ho lze i úplně zdarma. A to nejen pro studijní účely, ale i pro profesionální činnost.

V tomto článku vám ale nechceme představovat balíčky a ceny tohoto enginu. Tentokrát se podíváme na statistiky získané z průzkumu mezi herními vývojáři, jehož se zúčastnilo téměř 1,5 tisíce studií napříč celým světem o velikosti dvou až 50 zaměstnanců.

Podle získaných statistik si 67 procent studií vydává hry svépomocí, zbytek potom využije služeb vydavatelů. Více než polovina potom prodává svoje hry běžným způsobem (stanoví si cenu a za tu se potom hra prodává), 36 procent potom využívá populárního "freemium" modelu (hra je zdarma ke stažení, ale in-game nákupy, případně reklamy).

A jaký mají na vývoj her tato studia rozpočet? Tři čtvrtiny údajně pracují s méně než 200 tisíci dolary na projekt. Jen 9 procent z dotázaných potom může využít více než 500 tisíc dolarů.

Mezi platformami potom vede počítač (67 procent) a těsně je následován mobily (57 procent). Velice překvapivá je potom pozice virtuální reality, s níž má zkušenost 40 procent dotazovaných studií. To jen dokazuje vzrůstající popularitu této odnože herního průmyslu.

Témata: Unity | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: S jakým rozpočtem pracují nezávislí vývojáři? To vše a mnohem víc ukázal nedávný průzkum Unity

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.