Nové studio, nová vize. Lords of the Fallen 2 má být "svěžím začátkem"

Z Německa a Polska se značka přesunula až za velkou louži a její tvůrci s ní mají velké plány.

Lords of the Fallen

Lords of the Fallen FOTO: Steam

Německé studio se snažilo vytvořit něco, co by mohlo přilákat fanoušky jedné z nejobtížnějších sérií vůbec - Dark Souls. A povedlo se. I přestože hra nebyla tak těžká, jak původně tvůrci slibovali, dokázala zaznamenat slušná prodejní čísla (zhruba jeden milion kusů) a hlavně si vyklestila cestu k srdcím mnoha fanoušků, kteří teď netrpělivě čekají na další díl.

Ten vytváří New Yorští Defiant Studios, pro které to bude v podstatě debut na poli AAA her. Doposud totiž vytvořili jen sérii Hand of Fate a hříčky Ski Safari a Rocket Bunnies. Ovšem recenze první jmenované značky naznačují, že je Lords of the Fallen v dobrých rukou. A tento fakt potvrzuje i ředitel David Grijns (mimo jiné stojící za sérií Just Cause), jenž v rozhovoru pro Eurogamer poodhalil několik zajímavostí.

„Souls hry jsou oblastí herního průmyslu, které jsou v tuto chvíli považovány do jisté míry za nedotknutelné. Je to jako kdyby From Software ovládal tuto konkrétní odnož a všichni, kteří by chtěli na toto území vstoupit, by kvůli tomu ihned ztratili naději. A to jsou přesně ty projekty, které milujeme," sdělil Grijns v reakci na jejich nezkušenost s tímto žánrem.

Jak ale budou tyto představy vypadat v realitě? Přesné informace zatím nemáme, ale hrubé náčrty ano. „Doufáme, že děláme něco, co překvapí fanoušky prvního dílu, a zároveň něco, co nám dá možnost rozšířit naši komunitu. Spousta lidí se do tohoto žánru ani nechtěla pouštět, protože je příliš obtížný. Doslova simulátor smrti," řekl spoluzakladatel studia Roland Lesterlin. Více už ale neprozradil. Poznamenal pouze, že se hra pohybuje teprve ve fázi papírových nákresů a prvních prototypů.

img-responsive

Lords of the Fallen | foto: Steam

Dotazy na první trailer či gameplay jsou tedy v tuto chvíli úplně mimo mísu. My ovšem doufáme, že tvůrci dostojí svým slovům a opravdu přinesou na trh něco, co rozvíří v poslední době poměrně klidné vody "souls" her.

Zdroj: Eurogamer.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nové studio, nová vize. Lords of the Fallen 2 má být "svěžím začátkem"

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.