Fortnite dosáhl dalšího milníku. Stále ale není na vrcholu

Fortnite byl pro Epic Games trefou do černého. Stačí se podívat na výsledky mobilního portu a protočí se vám panenky.

Fortnite

Fortnite FOTO: Epic Games

V době, kdy trhu jednoznačně vládlo PUBG, "potichoučku" přispěchal na trh i Fortnite, který měl oproti svému největšímu rivalovi jednu obrovskou výhodu - byl zdarma. Free2play model si tento kousek stále drží a jak je vidět, rozhodně kvůli tomu nestrádá. Tedy alespoň pokud se podíváme na čísla z App Storu.

Tamější statistiky totiž vykazují neuvěřitelných 100 milionů stažení během posledních 138 dní. Tato čísla jsou o to úžasnější, že se jedná jen o iOS. Kdo ví, jak s těmito statistikami zahýbá verze pro Android, která je stále ve vývoji.

Počet stažení je sice zajímavé, ale v podstatě nic neříkající číslo. Mnohem důležitější jsou příjmy, na které si Fortnite rozhodně stěžovat nemůže. Podle posledních informací "vytřískali" Epic Games z mobilní verze od tohoto března 160 milionů dolarů a očekává se, že do příštího dubna se výdělky ztrojnásobí.

Zdroj: GameIndustry.biz

Témata: Fortnite | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fortnite dosáhl dalšího milníku. Stále ale není na vrcholu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.