No Man's Sky vstává z mrtvých. Kolik lidí ho nyní hraje?

Vypadalo to, že No Man's Sky už nemá šanci na reparát. Jenže po vydání nového updatu se počet hráčů rapidně zvýšil.

No Man's Sky

No Man's Sky FOTO: www.nomanssky.com

Když tehdy jednoho srpnového dne vyšel dlouho očekávaný No Man's Sky, nikdo se nestačil divit. Místo obrovského trháku, který hráčům nabídne neomezenou svobodu a zajímavý procedurálně generovaný svět, jsme dostali jen slabý odvar všech slibů, které tvůrci svým fanouškům vtloukli do hlavy už na Kickstarteru. Bylo z toho obrovské haló a pohled na crowdfunding se od základu změnil. To vše kvůli jedinému titulu.

Teď ale musíme smeknout klobouk před tvůrci, kteří chtěli svůj kiks napravit a začali tvrdě pracovat na kýžených opravách a dlouho slibovaných funkcích. Neodradily je ani rapidně klesající statistiky, které při spuštění ukazovaly neuvěřitelných 213 tisíc hráčů hrajících v jednu chvíli, zatímco o měsíc později už grafy propadly na neuvěřitelné dva tisíce. Ale je dobře, že vývojáři nezahodili flintu do žita, protože teď, téměř dva roky po vydání plné verze, to konečně nese ovoce.

Dopomohl k tomu masivní update s přídomkem NEXT, který do hry přidal kooperativní multiplayer, nekonečné stavění budov a další skvělé vychytávky, na něž čekali uživatelé hodně dlouhou dobu. A je vidět, že to byl dobrý tah, protože čísla vyskočila desetinásobně nahoru. Den před vydáním updatu hrálo tento titul jen 4 tisíce lidí v jednu chvíli, zatímco včera jich bylo hned 41 tisíc.

img-responsive

No Man's Sky | foto: Steam Charts

Dobrou práci studia Hello Games potvrzují i kladné recenze. Celkové skóre hry je stále pouze na 39 procentech, za posledních 30 dní ale hru ohodnotilo kladně 82 procent uživatelů. To je velice výrazný skok.

Trailer k No Man's Sky Next (1:56) | zdroj: YouTube

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: No Man's Sky vstává z mrtvých. Kolik lidí ho nyní hraje?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Rozhovor: Vyzpovídali jsme Pixel Reign, tvůrce obtížné plošinovky Robbie…

16.08.2018 21:03 Trojice zkušených vývojářů pracující na jejich prvotině Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries…

SOUTĚŽ: Vyhrajte pekelně těžkou plošinovku na Steam

15.08.2018 19:51 Chcete obohatit svoji knihovničku o další zajímavý kousek? Tak pro vás máme skvělou příležitost!

Související:

Nejčtenější články

  1. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

  2. Záběry z DOOM Eternal konečně odhaleny! Jak hra vypadá?

  3. Příběhu není nikdy dost! DOOM Eternal dostane singleplayerové DLC

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.