Valve rozdávalo bany a překonalo loňský rekord

Vypadá to, že hříšníci se nikdy nepoučí. Čísla zabanovaných hráčů tedy dál rostou...

Steam

Steam FOTO: www.vg247.com

Valve Anti-cheatu se směje celá herní komunita. Podle spousty hráčů nedokáže ani v nejmenším zabránit využívání nepovolených programů a mnohdy působí větší problémy lidem, kteří s cheaty nikdy nepřišli do styku. I přesto studio stojící za posledním Counter-Strikem či Dotou 2 v posledním měsíci rozdává bany jako na běžícím páse.

Letos v červenci prý Valve udělili už více než 95 tisíc VAC banů, což je pro tuto společnost rekord. Ten až do dnešních dní držel loňský červenec, během něhož Valve zabanovali více než 40 tisíc podvodníků. To je o 55 tisíc méně než letos!

Největší vlna banů přišla ve čtvrtek 19. července, kdy o přístup ke svým účtům přišlo 61 437 uživatelů. S 28,5 tisíci zabanovanými účty a 31 tisíci herními bany mu pak zdatně sekunduje středa 18. července. Od té doby jsou ale statistiky zpátky v zajetých kolejích.

img-responsive

Steam | foto: SteamDB.info

Co za touto masivní vlnou stojí? Podle portálu PCgamesN by příčinou mohl být nový neznámý cheat, který se VAC podařilo rozpoznat a nyní jsou tedy všechny účty, na nichž bylo zaznamenáno jeho používání, "odměňovány."

Témata: Steam | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Valve rozdávalo bany a překonalo loňský rekord

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.