Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

Pomůže to vůbec něčemu?

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: Komunita služby Steam

Web Associate Press včera uvedl, že Saudská Arábie hodlá zakázat řadu videoher s brutálním a krvavým obsahem. Tamní obyvatelé si tak nezahrají řadu světových trháků, mezi nimiž nalezneme například GTA V, Assassin's Creed 2 či Zaklínače 3.

Co za tímto razantním krokem stojí? Důvodem je smrt dvou dětí, 13leté dívky a 12letého chlapce, kteří měli nedávno spáchat sebevraždu. Podle informací policie měli hrát nechvalně známou Modrou velrybu, kvůli které spáchalo sebevraždu spoustu lidí po celém světě.

Bylo toto rozhodnutí Saudské komise pro audiovizuální média vůbec užitečné? Jak dokáže zabránit sebevraždám způsobeným hrou šířící se zejména po sociálních médiích zákaz singleplayerových titulů? To je pro nás záhadou...

Zdroj: APnews.com

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Podmaňte si Ligu mistrů v příběhovém modu pro FIFA 19

21.08.2018 17:45 Příběh Alexe Huntera pokračuje v novém ročníku FIFY.

Farmaření jako žádné jiné! Jaké novinky přinese Farming Simulator 19?

21.08.2018 16:03 Nabídne nový ročník Farming Simulatoru konečně výraznější změny?

Související:

Nejčtenější články

  1. Zábavnější a obsáhlejší než Origins: Takový bude nový Assassin's Creed Odyssey

  2. Nová krev pro Unreal Engine? Epic Games chce zdarma zaučovat vývojáře

  3. Nový Dishonored jen tak nevyjde

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.