Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

Pomůže to vůbec něčemu?

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: Komunita služby Steam

Web Associate Press včera uvedl, že Saudská Arábie hodlá zakázat řadu videoher s brutálním a krvavým obsahem. Tamní obyvatelé si tak nezahrají řadu světových trháků, mezi nimiž nalezneme například GTA V, Assassin's Creed 2 či Zaklínače 3.

Co za tímto razantním krokem stojí? Důvodem je smrt dvou dětí, 13leté dívky a 12letého chlapce, kteří měli nedávno spáchat sebevraždu. Podle informací policie měli hrát nechvalně známou Modrou velrybu, kvůli které spáchalo sebevraždu spoustu lidí po celém světě.

Bylo toto rozhodnutí Saudské komise pro audiovizuální média vůbec užitečné? Jak dokáže zabránit sebevraždám způsobeným hrou šířící se zejména po sociálních médiích zákaz singleplayerových titulů? To je pro nás záhadou...

Zdroj: APnews.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Ubisoft mohutně posiluje: Kreativní ředitel Dragon Age se přidává k…

06.12.2018 16:13 Ubisoft hlásí zvučnou posilu do svých řad.

Tvůrce hry Fortnite chystá konkurenci pro Steam. Ta nabídne hry zdarma a…

04.12.2018 22:16 Epic Games chtějí po ovládnutí battle royale žánru zabrousit i na pole herních obchodů. A jako…

Související:

Nejčtenější články

  1. Ubisoft mohutně posiluje: Kreativní ředitel Dragon Age se přidává k vývojářům Assassin's Creed

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.