Fortnite vydělává a těžit z toho budou komunitní tvůrci

Z obrovského úspěchu Fortnitu nyní může těžit nejen samotná komunita, ale také vývojáři her.

Fortnite

Fortnite FOTO: Epic Games

Epic Games - to není jenom Fortnite a Unreal Tournament, ale také populární Unreal Engine, který je volně ke stažení pro každého. To ale neznamená, že z něj tvůrci nemají ani korunu. Krom procent z prodejů her vytvořených právě na tomto enginu vydělávají i na komunitním tržišti, které v podstatě funguje podobně jako to na Steamu.

Tvůrci mohou svoje výtvory prodávat právě tady a získat za svou práci peněžitou odměnu. Ta do této chvíle činila 70 procent z požadované částky, přičemž 30 procent šlo právě majitelům této platformy. To se ale mění a komunita tak nově dostane 88 procent z ceny svého výrobku. Co za touto výraznou změnou stojí? Může za to obrovský úspěch Fortnite, který jen za měsíc květen údajně vykázal příjem astronomických 318 milionů dolarů.

„Díky růstu našeho tržiště a úspěchu Fortnitu nyní Epic vykazuje obrovské příjmy z digitálního obchodu. Tyto výsledky nám dovolují snížit naši marži na Unreal Engine tržišti a zároveň si udržet dostatečný příjem," sdělil médiím zakladatel Epic Games a kreativní ředitel Tim Sweeney.

Témata: Fortnite | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fortnite vydělává a těžit z toho budou komunitní tvůrci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.