Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

Hráči v některých zemích už mohou zapomenout na otevírání beden.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Steam

V nejnovějším updatu pro Counter-Strike: Global Offensive Valve konečně sáhlo k opatření, o kterém se mluvilo už delší dobu. Hráči z Belgie a Nizozemska si tedy od této chvíle nebudou moct kupovat bedny a za pomoci klíčů je otevírat.

Už před několika týdny byli uživatelé právě z těchto zemí výrazně omezeni, když jim bylo odebráno právo obchodovat na tržišti. Valve ale nakonec tuto změnu odvolali a právě s tímto novým opravným balíkem opět mohou své předměty volně vyměňovat a obchodovat s nimi.

Jablkem sváru, kvůli kterému se vůbec vývojáři uvolili k tomuto kroku, bylo zavedení nových zákonů v Belgii a Nizozemsku týkající se právě loot boxů. Podle zdejší vlády se totiž jedná o formu gamblingu, která by v žádném případě neměla být podporována.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.