Steam čekají další změny

Valve chce více personalizovat užitečnou funkci, kterou spoustu hráčů nevyužívá.

Steam

Steam FOTO: www.vg247.com

Podle většiny uživatelů Steamu není kolonka "nadcházející hry" vůbec nápomocná. Přitom pokud se podíváme na to, kolik titulů po zavedení Steam Direct na této platformě vychází, by někdo mohl čekat opak. Valve tedy sáhne k drobným změnám, které by konečně měly z této užitečné funkce udělat něco, kam hráči zavítají častěji.

Podle slov tvůrců bude tento seznam nově obsahovat právě ty hry, které by vás mohly zajímat. Půjde na to přes zájem uživatelů před vydáním, který bude reprezentován počtem předobjednávek a zařazení do seznamu přání. Zahrnuta bude i reputace samotného studia získaná z recenzí předešlých her.

Pro uživatele ale bude užitečnější personalizovaný list, který bude nabízet hry podle předchozích aktivit. Budou tam zahrnuty nejen tituly, které jsou podobné těm, které jste v minulosti hráli, ale také ty od vývojářů či vydavatelů, jejichž profil sledujete.

Tohle všechno zní zajímavě pro samotné hráče, ovšem ne tolik pro vývojáře. Nezávislá scéna, která přes nával nových titulů už tak nemá dostatek publicity, tak přijde o poslední naději na zobrazení na prvních příčkách. Valve se ale k tomuto problému pohotově vyjádřilo.

„Strávili jsme spoustu času procházením dat o tom, jak naši uživatelé hledají a kupují hry, takže jsme si jistí, že tohle nebude žádný problém. Předchozí provedení "nadcházejících titulů" nebylo filtrované natolik, aby jej mohli zákazníci efektivně využívat."

Témata: Steam | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Steam čekají další změny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.