Mafia 3 od Hangar 13 mohla vypadat úplně jinak

Hangar 13 měl úplně jiné plány, tedy alespoň se samotným úvodem.

Mafia III

Mafia III FOTO: Vlastní screenshoty

Mafia 3 byla obrovským zklamáním pro všechny fanoušky série. Předchozí díly byly neuvěřitelně detailní, měly silný příběh a úžasné postavy, kterým se trojka nemohla rovnat. Jediné, co sneslo srovnání s dvojkou a jedničkou, bylo město a parádní dobová atmosféra doplněná o skvělý soundtrack. To ale bylo žalostně málo...

Ani samotný úvod, jenž nás má připoutat k obrazovkám, příliš nezazářil. Ovšem alespoň v tomto případě to mohlo vypadat úplně jinak. Hangar 13 měl totiž připravenou misi, která nám měla vysvětlit, proč se vlastně hlavní hrdina Lincoln upsal armádě a odešel bojovat do Vietnamu. Tato scéna ale nakonec byla vystřižena.

„Celý začátek jsme z našich serverů úplně vymazali. V podstatě už vůbec neexistuje," vysvětloval producent Mafie 3 Andrew Wilson na Develop Conference. „Kdyby to někdy spatřilo světlo světa bez jakéhokoliv kontextu, vypadalo by to příšerně. Kdybychom tu část oddělili od samotné hry, bylo by to ještě více šokující."

Podle slov Hadena Blackmana šlo o velice brutální sekvenci, kde Lincoln Clay zabije policistu během útěku před zločinci. To samo o sobě nezní nijak kontroverzně, problémem ovšem údajně tkvěl v pozdní produkci této scény. Ta kvůli tomu vůbec nezapadala a nepůsobila jako ucelená část příběhu.

„Kvůli ohlasům jsme ji nakonec ze hry úplně odstranili. Bylo to pro mě opravdu bolestivé, protože to bylo něco, za co jsem bojoval a co jsem tam chtěl vidět. Řídil jsem její natáčení, pracovali jsme na tom několik měsíců," pochlubil se Blackman.

img-responsive

Stones Unturned | foto: Vlastní screenshoty

Hangar 13 už ale se třetí Mafií definitivně skončil a nyní pracuje na novém dosud neoznámeném projektu. Vyklube se z toho další díl, nebo půjde o něco úplně jiného? To se možná dozvíme už v následujících měsících.

Zdroj: PCGamer.com

Témata: Mafia III | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mafia 3 od Hangar 13 mohla vypadat úplně jinak

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.