Bude mít Steam silnou konkurenci? Valve chce vyzvat čínský herní gigant

Čínský gigant chce vstoupit na globální trh s novou platformou.

Don't Starve: Shipwrecked

Don't Starve: Shipwrecked FOTO: Klei Entertainment

Když Tencent před rokem přejmenoval svůj digitální obchod na přijatelnější název WeGame, kde kdo očekával, že se v nejbližší době dočkáme silné konkurence pro největšího prodejce digitálních kopií her na světě - Steam. Tak horké to nejspíš ještě nebude, ale i přesto se tento čínský obchod otevře okolnímu světu.

„Hong Kongská verze WeGame je nyní ve vývoji a bude dostupná i pro zámořské klienty. Později bychom skrze tuto platformu rádi distribuovali více čínských her na světový trh," sdělil tiskový mluvčí Tencentu pro deník South China Morning Post.

V tuto chvíli je podle tohoto magazínu ve WeGame dostupných hned 220 her, mezi nimiž nejsou jen čínské tituly. Majitelům WeGame se do dubna letošního roku podařilo prodat hned dva miliony kopií právě skrze tuto platformu, což je docela málo. Zvlášť pro společnost, která vlastní Riot Games, Supercell a drží podíly v Epic Games či Activisionu.

Zdroj: PC Gamer

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude mít Steam silnou konkurenci? Valve chce vyzvat čínský herní gigant

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.