Servery Blizzardu se staly terčem hackerů

Blizzard se dnes potýkal s nepříjemnými problémy.

Overwatch

Overwatch FOTO: Blizzard Entertainment

Chtěli jste si dnes zahrát nějakou hru od Blizzardu, ale nemohli jste přihlásit? Chyba není u vás, ale na straně Blizzardu, kteří dnes na svém Twitteru oznámili, že se jejich servery staly obětí DDoS útoků.

„Prověřujeme nahlášené problémy s přihlašováním na naše herní stránky. Omlouváme se za potíže," stálo v prvním příspěvku. O necelé dvě hodiny později už ale Blizzard původce problémů odhalil. „V současné chvíli monitorujeme DDoS útok, který je veden proti našim poskytovatelům internetu, což způsobuje problémy s připojením a odezvou."

V jednu dobu bylo mimo provoz 84 procent všech serverů, což u tak velké společnosti nemohlo způsobit nic jiného, než vážné problémy. V těchto hodinách by ale problémy měly ustávat a všechno by se mělo vracet do normálu.

Není to poprvé, co se Blizzard stal terčem hackerů. Podobné problémy zaznamenala americká společnost už před dvěma lety v srpnu, kdy DDoS útok na krátkou chvíli vyřadil z provozu několik serverů.

Zdroj: Twitter - Blizzard

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Servery Blizzardu se staly terčem hackerů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.