Servery Blizzardu se staly terčem hackerů

Blizzard se dnes potýkal s nepříjemnými problémy.

Overwatch

Overwatch FOTO: Blizzard Entertainment

Chtěli jste si dnes zahrát nějakou hru od Blizzardu, ale nemohli jste přihlásit? Chyba není u vás, ale na straně Blizzardu, kteří dnes na svém Twitteru oznámili, že se jejich servery staly obětí DDoS útoků.

„Prověřujeme nahlášené problémy s přihlašováním na naše herní stránky. Omlouváme se za potíže," stálo v prvním příspěvku. O necelé dvě hodiny později už ale Blizzard původce problémů odhalil. „V současné chvíli monitorujeme DDoS útok, který je veden proti našim poskytovatelům internetu, což způsobuje problémy s připojením a odezvou."

V jednu dobu bylo mimo provoz 84 procent všech serverů, což u tak velké společnosti nemohlo způsobit nic jiného, než vážné problémy. V těchto hodinách by ale problémy měly ustávat a všechno by se mělo vracet do normálu.

Není to poprvé, co se Blizzard stal terčem hackerů. Podobné problémy zaznamenala americká společnost už před dvěma lety v srpnu, kdy DDoS útok na krátkou chvíli vyřadil z provozu několik serverů.

Zdroj: Twitter - Blizzard

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Servery Blizzardu se staly terčem hackerů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.