Dark Souls: Remastered se na konzolích prodával slušně

Na legendární titul si během prvního týdne zavzpomínali stovky tisíc hráčů.

Dark Souls: Remastered

Dark Souls: Remastered FOTO: Steam

Dark Souls v květnu znovu otevřel své brány v remasterované edici, kterou potěšil nejen staré pardály, ale také nováčky, kteří ještě k prvnímu dílu nepřičichli. Díky remasterované verzi si jej totiž mohli lidé nově zahrát i na konzolích stávající generace. A tam se podle statistik VGChartz prodávala velmi dobře.

První týden se podařilo mezi hráče dostat celkem 231 158 kusů napříč všemi konzolemi. 90 procent z celého koláče ukousnul PlayStation 4 (207 060 kusů), zbylých 10 procent potom obstaral Xbox One.

Zajímavé jsou také statistiky z jednotlivých zemí. Nejvíce jednotek se prodalo v Japonsku (78 523 - tedy 34 procent), o šest procent méně poté obstarala Evropa (64 181 kusů) a následně Spojené státy (23 procent - 52 650). O nejvíce prodaných kusů na Starém kontinentu se už tradičně postaralo Spojené království (15 247) a Německo (14 779).

Těmito čísly to ale pro konzolisty nekončí. Na svůj remake stále čekají majitelé Nintenda Switch, kam tento titul dozajista přinese vítané osvěžení. Jsme tedy zvědaví, jak to v létě zamíchá s prodejními výsledky. Myslíte si, že má Switch na to předehnat alespoň Xbox One?

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dark Souls: Remastered se na konzolích prodával slušně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.