Sony dál s přehledem válcuje konzolový trh

Prodeje PlayStation 4 překročily astronomickou hodnotu.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

PlayStation 4 zaválel už při svém odhalení na E3 2013. Tehdy se dalo očekávat, že půjde o prodejní trhák a tyto predikce se také naplnily. K dnešnímu dni se podle informací VGChartz prodalo už více než 80 milionů kusů této konzole. To je fenomenální úspěch nejen v celé historii herních konzolí, ale také mezi současnou generací.

Mezi tou totiž výrobek od japonské společnosti dosud nepoznal (a nejspíše ani nepozná) rovnocenného soupeře. Nejblíže je k tomu Xbox One s 30 miliony prodanými kusy, následován je pak loňskou novotinou Nintendo Switch, která pomalu atakuje hranici 20 milionů.

Nejvíce PlayStationů 4 se prodalo podle očekávání v Evropě (32 milionů), kde má už tradičně Sony silnou komunitu. 25 milionů kusů si rozebrali Američané a sedm milionů pak domácí Japonci. Z evropských zemí si nejlépe vede Německo, Francie a Velká Británie, kde se podle dostupných informací prodalo něco kolem pěti milionů výrobků.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sony dál s přehledem válcuje konzolový trh

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Battle royale s nemrtvými si vyzkoušíme už brzy

20.08.2018 15:06 Tvůrci Dying Light chytají svůj vlastní battle royale, který bude dostupný už brzy.

Vampyr dostane vlastní televizní adaptaci

18.08.2018 17:57 Od vydání RPG hry Vampyr uběhly dva měsíce a už začínají prvotní přípravy na televizní adaptaci.

Související:

Nejčtenější články

  1. SOUTĚŽ: Vyhrajte pekelně těžkou plošinovku na Steam

  2. Nová krev pro Unreal Engine? Epic Games chce zdarma zaučovat vývojáře

  3. Super Meat Boy v moderní grafice? To je pekelně těžká plošinovka Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.