Sony dál s přehledem válcuje konzolový trh

Prodeje PlayStation 4 překročily astronomickou hodnotu.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

PlayStation 4 zaválel už při svém odhalení na E3 2013. Tehdy se dalo očekávat, že půjde o prodejní trhák a tyto predikce se také naplnily. K dnešnímu dni se podle informací VGChartz prodalo už více než 80 milionů kusů této konzole. To je fenomenální úspěch nejen v celé historii herních konzolí, ale také mezi současnou generací.

Mezi tou totiž výrobek od japonské společnosti dosud nepoznal (a nejspíše ani nepozná) rovnocenného soupeře. Nejblíže je k tomu Xbox One s 30 miliony prodanými kusy, následován je pak loňskou novotinou Nintendo Switch, která pomalu atakuje hranici 20 milionů.

Nejvíce PlayStationů 4 se prodalo podle očekávání v Evropě (32 milionů), kde má už tradičně Sony silnou komunitu. 25 milionů kusů si rozebrali Američané a sedm milionů pak domácí Japonci. Z evropských zemí si nejlépe vede Německo, Francie a Velká Británie, kde se podle dostupných informací prodalo něco kolem pěti milionů výrobků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sony dál s přehledem válcuje konzolový trh

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.