Nový Gothic bude! Tvůrci o něm začínají sami mluvit

Piranha Bytes se během svých pravidelných streamů pochlubili se svými plány do budoucna. A světe div se, figuroval mezi nimi i Gothic!

Gothic II po grafických úpravách

Gothic II po grafických úpravách FOTO: Reddit

Autorská práva na sérii Gothic držel dlouhá léta ve svých spárech JoWooD. Po nepovedené Arcanii a následném vypršení kontraktu ale v roce 2012 "Piraně" opět získali svoji proslulou značku zpět a můžou tedy konečně uspokojit hladové fanoušky. Jenže to se bohužel neděje. Od opětovného nabytí práv Piranha Bytes vydali dvě hry - Risen 3 a ELEX, přičemž ELEX 2 už je na cestě. K otázkám na další Gothic se navíc studio stavělo poměrně negativně. Tedy až do nedávné doby, kdy plány ohledně potencionálního pokračování sami naznačili.

Björn Pankratz, šéf studia, se v jednom z pravidelných streamů rozmluvil o svých plánech do budoucna. V nich samozřejmě figuroval ELEX 2, jehož vývoj tvůrci avizovali už minulý rok a překvapivě mezi nimi byl i další Gothic. Na něm se nejspíše ještě nepracuje, ale Piranha Bytes o něm začínají vážně uvažovat.

Že by konečně dozrál ten čas, o kterém tvůrci v minulosti mluvili? Přišla ta spásná myšlenka? Bylo by to skvělé, ale německým tvůrcům jejich pozici rozhodně nezávidíme. Na této legendární sérii nepracovali už více než deset let, obsazení jejich studia se navíc notně obměnilo a to, co musí řešit po vydání Arcanie, také není nic příjemného.

Pokud jste trilogii společně se "čtvrtým dílem" hráli, tak určitě víte, že hlavním hrdinou nebyl Bezejmenný vězeň z Khorinisu, ale pasák ovcí, který se protagonistovi prvních třech dílů (tehdy už králi Rhobarovi III.) postavil. Navázat na tuto zápletku by tedy bylo docela obtížné.

zdroj: YouTube

Co si myslíte vy? Budou staronoví tvůrci pokračovat ve vyprávění Arcanie, nebo se na ni vykašlou a budou ji ignorovat? Neváhejte a zapojte se do diskuze.

Zdroj: GRYOnline.pl

Témata: Gothic IV | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Gothic bude! Tvůrci o něm začínají sami mluvit

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.