Age of Wonders 3 se dočká dalšího datadisku a vydání na Linux a Mac

14. duben bude velkým dnem pro tahovou strategii Age of Wonder 3. Po roce od vydání PC verze se hra podívá i na Linux a Mac a ve stejný den ještě vyjde druhý datadisk Eternal Lords.

Age of Wonders 3: Eternal Lords

Age of Wonders 3: Eternal Lords FOTO: Triumph Studios

Hlavním tahákem přídavku Eternal Lords by mělo být sedmé povolání, necromancer, které bude mít k dispozici paletu nových jednotek, jako jsou Bone Collector nebo Banshee. Velkou výhodou necromancera by pak měla být možnost přetvořit obsazené hrady na města mrtvých. Hru za nekromanta si bude moct vyzkoušet i v nové příběhové kampani.

Řady hratelných ras rozšíří Eternal Lords o Frostlingy a Tigrany. Frostlingové pocházející z mrazivého severu vynikají v mořeplavectví a ledové magii, Tigrani zase mají jednotky, které se mohou přeměnit do podoby pantera. Specializace pro vůdce frakcí se rozrostou o tři nové, Keeper, Grey Guard a Shadow Born, každá s vlastními esy v rukávu, např. vyvoláváním andělů.

Zajímavě působí rozšíření hry o náhodné události v podobě nejen přírodních katastrof. Ty by měly drasticky ovlivňovat hru a přidávat prvek náhody, se kterým se budou muset hráči vypořádat. Oficiální web zmiňuje například situaci, kdy se na mapě objeví armáda trollů a pod vedením svého krále začnou ničit vše, co jim přijde do cesty.

Age of Wonders 3: Eternal Lords vyjde v už zmíněné datum, 14. dubna, prostřednictvím Steamu a GoG na PC a v doprovodu plné hry a předchozího datadisku i na Linux a Mac. Pokud si datadisk budete chtít pořídit, připravte si 20 euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Age of Wonders 3 se dočká dalšího datadisku a vydání na Linux a Mac

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.