Vyzve Google Xbox a PlayStation? V laboratořích se možná kutí nová herní konzole

Na pole herních konzolí možná brzy vstoupí další silný hráč.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

Doposud to byla lítá bitva mezi Sony a Microsoftem. Sem tam se mezi ně vklínilo Nintendo se svými povedenými experimenty, ale jinak to byla doména výhradně této dvojice. Nyní by se mezi ně mohl vklínit třetí hráč - Google.

Ještě nejde o nic potvrzeného, ale tento gigant se prý poohlíží po možnostech, jak by se mohl angažovat v herním průmyslu. Ve hře je prý v poslední době tolik omílaná streamovací platforma, mluví se také o založení nového herního studia, ale taktéž o vývoji hardwaru, tedy nejspíše herní konzole.

Třetí možnost zní velice zajímavě, ale nejspíše bude nejdále od reality. Reálněji zní spekulace o nové streamovací platformě. Touto cestou by se prý v příštích letech mohl herní průmysl ubírat, což si tento monopol s hlavní pobočkou sídlící v Kalifornii nemůže nechat ujít.

Nová high-end herní konzole by na trh rozhodně přinesla vítané osvěžení, stejně jako streamovací služba s rozumnými měsíčními poplatky. O tom, jakou z těchto možností nakonec Google zvolí, se ale dozvíme až v následujících měsících.

Zdroj: Gamebyte.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyzve Google Xbox a PlayStation? V laboratořích se možná kutí nová herní konzole

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.