K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Vyzve Google Xbox a PlayStation? V laboratořích se možná kutí nová herní konzole

Na pole herních konzolí možná brzy vstoupí další silný hráč.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

Doposud to byla lítá bitva mezi Sony a Microsoftem. Sem tam se mezi ně vklínilo Nintendo se svými povedenými experimenty, ale jinak to byla doména výhradně této dvojice. Nyní by se mezi ně mohl vklínit třetí hráč - Google.

Ještě nejde o nic potvrzeného, ale tento gigant se prý poohlíží po možnostech, jak by se mohl angažovat v herním průmyslu. Ve hře je prý v poslední době tolik omílaná streamovací platforma, mluví se také o založení nového herního studia, ale taktéž o vývoji hardwaru, tedy nejspíše herní konzole.

Třetí možnost zní velice zajímavě, ale nejspíše bude nejdále od reality. Reálněji zní spekulace o nové streamovací platformě. Touto cestou by se prý v příštích letech mohl herní průmysl ubírat, což si tento monopol s hlavní pobočkou sídlící v Kalifornii nemůže nechat ujít.

Nová high-end herní konzole by na trh rozhodně přinesla vítané osvěžení, stejně jako streamovací služba s rozumnými měsíčními poplatky. O tom, jakou z těchto možností nakonec Google zvolí, se ale dozvíme až v následujících měsících.

Zdroj: Gamebyte.com

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyzve Google Xbox a PlayStation? V laboratořích se možná kutí nová herní konzole

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Vyhrajte s Gamifique.cz plno zajímavých her na Steam!

15.07.2018 16:14 Připravili jsme si pro vás slibovanou sérii soutěží. Více informací v článku.

Detailní textury a parádní grafika: Stahujte HD remaster Resident Evil 4…

15.07.2018 14:33 Oficiální remaster se příliš nepovedl, proto se práce ujali fanoušci a nyní to nese první ovoce.

Související:

Nejčtenější články

  1. Steam čekají další změny

  2. "České Dark Souls" LostHero uspělo na Startovači

  3. Jízdní řád pro tento týden: Středověká příběhovka či masivně multiplayerová střílečka

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.