Finsko investovalo miliony eur do rozvoje eSportu

ESport je lukrativní byznys a stejně vidí to i Finská vláda.

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles FOTO: Riot Games

Herní průmysl poslední roky zažívá obrovský boom. Pochopila to polská vláda, která rozdělila miliony złotých mezi menší i větší herní vývojáře v Polsku. Od nich se nejspíše inspirovalo i Finsko, které poskytlo vývojářům mobilní hry Critical Ops grant ve výši 5,45 milionů eur. 

Pokud tuto hru neznáte, tak rychle vezměte do ruky mobil a začněte stahovat. Jedná se totiž o jeden z nejhranějších titulů, jenž má na triku už více než 40 milionů stažení. To tento finský kousek vystřelilo až do eSportové sféry, kde lze napříč profesionálními i amatérskými soutěžemi vyhrát slušné peníze.  A vypadá to, že tento trend bude pokračovat, protože tvůrci grant využijí k tomu, aby se z Critical Ops stala jedničkou mezi e-sportovými FPS tituly.

„Jsme rádi, že s takto rozšířeným rozpočtem konečně dostaneme příležitost stát se jedničkou ve vývoji mobilních eSportových her," sdělil médiím kreativní ředitel Veli-Pekka Piirainen. „Tato novinka přišla zrovna ve chvíli, kdy se nám podařilo dosáhnout 40 milionů stažení a také v době našeho prvního živě streamovaného turnaje v Seattlu s celkovým prize poolem 40 tisíc dolarů."

img-responsive

Critical Ops | foto: Critical Ops - Facebook

Mobilní eSportová scéna silně zaostává za počítači a konzolemi. Proto bude velice zajímavé sledovat, jak s touto situací pět a půl milionů eur zahýbe.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Finsko investovalo miliony eur do rozvoje eSportu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire:…

16.11.2018 19:37 Her zdarma není nikdy dost. Proto vám přinášíme další tip na skvělý titul, jenž můžete následně…

Zahrajte si Rainbow Six Siege přes víkend zcela zdarma

15.11.2018 20:52 Ubisoft opět nabízí k vyzkoušení jednu z jejich nejhranějších multiplayerových her.

Související:

Nejčtenější články

  1. Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire: Rebellion

  2. S poctivostí nejdál dojdeš: Valve vyplatili 20 tisíc dolarů hackerovi, který odhalil závažnou bezpečnostní chybu

  3. Vraťte se do historie s herním zařízením PC Classic

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.