Finsko investovalo miliony eur do rozvoje eSportu

ESport je lukrativní byznys a stejně vidí to i Finská vláda.

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles FOTO: Riot Games

Herní průmysl poslední roky zažívá obrovský boom. Pochopila to polská vláda, která rozdělila miliony złotých mezi menší i větší herní vývojáře v Polsku. Od nich se nejspíše inspirovalo i Finsko, které poskytlo vývojářům mobilní hry Critical Ops grant ve výši 5,45 milionů eur. 

Pokud tuto hru neznáte, tak rychle vezměte do ruky mobil a začněte stahovat. Jedná se totiž o jeden z nejhranějších titulů, jenž má na triku už více než 40 milionů stažení. To tento finský kousek vystřelilo až do eSportové sféry, kde lze napříč profesionálními i amatérskými soutěžemi vyhrát slušné peníze.  A vypadá to, že tento trend bude pokračovat, protože tvůrci grant využijí k tomu, aby se z Critical Ops stala jedničkou mezi e-sportovými FPS tituly.

„Jsme rádi, že s takto rozšířeným rozpočtem konečně dostaneme příležitost stát se jedničkou ve vývoji mobilních eSportových her," sdělil médiím kreativní ředitel Veli-Pekka Piirainen. „Tato novinka přišla zrovna ve chvíli, kdy se nám podařilo dosáhnout 40 milionů stažení a také v době našeho prvního živě streamovaného turnaje v Seattlu s celkovým prize poolem 40 tisíc dolarů."

img-responsive

Critical Ops | foto: Critical Ops - Facebook

Mobilní eSportová scéna silně zaostává za počítači a konzolemi. Proto bude velice zajímavé sledovat, jak s touto situací pět a půl milionů eur zahýbe.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Finsko investovalo miliony eur do rozvoje eSportu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.