První velký CS:GO turnaj tohoto roku již klepe na dveře

Již zítra startuje první velká offline akce tohoto roku pro Counter Strike: Global Offensive. Šestnáct nejlepších týmů se utká o prvenství v polských Katowicích. Pojďte se podívat na čtyři největší favority, které vám přiblížíme.

ESL One Katowice 2015

ESL One Katowice 2015 FOTO: ESL

ESL One Katowice 2015 je čtyřdenní turnaj, kde si vítězný tým odnese celkem 100 tisíc dolarů, což je v přepočtu 2,5 milionu korun. První zápasy startují již zítra v 13:00 a každý je bude moct sledovat na streamu, ZDE.

Celkově se zde představí šestnáct nejlepších týmů světa. Osm nejlepších z minulého velkého offline turnaje, kterým byl DreamHack Winter 2014, doplní další osmička týmů, tentokrát kvalifikovaných během minulého měsíce.

Blíže se podíváme na čtyři největší favority, kteří mají podle serveru pcgamer.com největší šanci na zisk titulu.

img-responsive

Pohár pro vítěze ESL One Katowice 2015 | foto: ESL

Fnatic

Tento švédský tým je momentálně považován za vůbec to nejlepší na CS:GO scéně. Proto není divu, že je zde uveden jako největší favorit. Tři členové současné soupisky získali zhruba před rokem a půl první titul ve velkém CS:GO turnaji, nyní se chtějí stát i prvním týmem, který získá titul ve dvou turnajích.

Z překvapivé prohry proti NiP v MLG Aspen, se ale Fnatic dokázal rychle vzpamatovat a s velkým přehledem vyhrál Pantamera Challenge, kde byly pozvány jen ty nejlepší týmy světa.

Ninjas in Pyjamas

Další švédský tým prošel po neuspokojivých výsledcích změnou v sestavě. I když se na DreamHacku Winter a MLG X-Games dostali mezi nejlepší, špatný výkon v Pantamera Challenge vedl k odstranění Maikeleleho. Nahradil ho bývalý hráč týmu mousesports allu, který ale není švédské národnosti.

Jedná se finského hráče, který mluví finsky, což může být v kompletně švédském týmu problém. Pokud ale tuto menší překážku překonají, budou Ninjas in Pyjamas patřit taktéž mezi největší favority.

EnVyUs

Francouzský tým se po posledních turnajích dostal mezi naprostou elitu. Dříve známy ještě pod jménem LDLC, dokázali vyhrát DreamHack Winter nebo MLG X-Games. V Pantamera Challenge se umístili „až“ na třetím místě, kvůli tomuto umístění není uveden jako největší favorit.

Happyho vedení týmu nepatří zrovna mezi to nejlepší v CS:GO scéně a tým většinou vyhrává více díky svému skillu, než taktickému vedení.

Virtus.pro

Jako poslední tu máme polský tým, který bude dopředu hnát domácí publikum. Rok 2015 pro ně nebyl příliš úspěšný. V Asus ROG vypadli hned ve skupině a v Pantamera Challenge se také moc nepředvedli. Každopádně v online turnajích se jim vedlo více než dobře, proto byli zařazeni mezi favority.

Minulý rok právě zde v Katowicích prorazili mezi elitu, takže budou doufat, že výsledek zopakují a všechny fanoušky potěší.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První velký CS:GO turnaj tohoto roku již klepe na dveře

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.