Valve chce zamezit "falešným hrám." Pomůžou k tomu achievementy

Od zavedení Steam Direct je to nekonečný boj. Pomůže k jeho vyřešení nové pravidlo?

Steam mění svoji politiku

Steam mění svoji politiku FOTO: www.vg247.com

Po zrušení Greenlightu a zavedení Steam Direct je populární herní platforma zaplavena řadou nových her. Drtivá většina z nich zapadne, minimum se probije na výsluní a pár z nich chce jen z důvěřivých fanoušků podvodem vylákat peníze. Po loňském omezení týkajícího se kartiček tak přichází nové pravidlo, jenž se tentokrát týká achievementů.

Ty budou nově podléhat přísné kontrole. U her, které nebudou ověřené, bude povolené maximum 100 achievementů. Problém je ale v tom, že se vám nebudou započítávat do celkového počtu získaných úspěchů a nepůjde je vystavit na svém profilu.

„Z našich dat můžeme vyčíst, že spousta uživatelů falešných her plných achievementů zneužívá, což poté mate nejen naše algoritmy, ale i samotné hráče," napsal jeden z členů Valve vysvětlení, proč k tomuto kroku přistupují.

Hry tedy budou před ověřením výrazně omezeny. Nebudou z nich padat kartičky, achievementy se nezobrazí na vašem profilu a na její stránce uvidíte i značku, která vás na tento problém upozorní. Pomůže to ale něčemu?

Témata: Steam | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Valve chce zamezit "falešným hrám." Pomůžou k tomu achievementy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.