Obrovský svět a propracovaná umělá inteligence. To je Metro: Exodus

Umělá intelegince bude v novém Metru opravdu pokročilá. Její chování se bude měnit i během jednotlivých částí dne.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Metro: Exodus bude doslova revoluce v celé sérii. Žádný z předešlých titulů neměl tak velkou rozlohu jako nadcházející díl a to dokonce ani v případě, pokud je spojíme dohromady. Tím pádem se můžeme těšit i nové prvky, jako například svobodný průzkum světa. Lineární složka tu sice zůstává, ale hráč bude mít mnohem větší volnost zejména při průzkumu rozlehlých lokací.

Další velkou změnou je i samotná umělá inteligence. Ta bude dynamicky reagovat na změny počasí a dokonce i denní cyklus. Jak se to projeví? Tak například za bílého dne bude většina vojáků hlídkovat v okolí tábora. Pokud si tedy najdete slabé místečko mezi obranou, bude o něco jednodušší pohybovat se v samotné stanici, kde bude mnohem méně lidí. Na druhou stranu v noci bude okolí vyklizené a všichni se stáhnou k ohni. 

Jenže noc nepřinese jen skvělou možnost, jak se zahalit do temné roušky a zůstat tak nepozorován, ale také nebezpečí v podobě mutantů. Pokud na nějakého narazíte, věřte, že to bude mnohem horší dostaveníčko než s tlupou naštvaných banditů.

zdroj: YouTube

Zatím to tedy vypadá, že Metro: Exodus bude přinejmenším důstojným pokračováním. To se ale dozvíme až příští rok, přesněji 22. února, kdy tento očekávaný kousek vychází na počítače, PlayStation 4 a Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Obrovský svět a propracovaná umělá inteligence. To je Metro: Exodus

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.