Obrovský svět a propracovaná umělá inteligence. To je Metro: Exodus

Umělá intelegince bude v novém Metru opravdu pokročilá. Její chování se bude měnit i během jednotlivých částí dne.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Metro: Exodus bude doslova revoluce v celé sérii. Žádný z předešlých titulů neměl tak velkou rozlohu jako nadcházející díl a to dokonce ani v případě, pokud je spojíme dohromady. Tím pádem se můžeme těšit i nové prvky, jako například svobodný průzkum světa. Lineární složka tu sice zůstává, ale hráč bude mít mnohem větší volnost zejména při průzkumu rozlehlých lokací.

Další velkou změnou je i samotná umělá inteligence. Ta bude dynamicky reagovat na změny počasí a dokonce i denní cyklus. Jak se to projeví? Tak například za bílého dne bude většina vojáků hlídkovat v okolí tábora. Pokud si tedy najdete slabé místečko mezi obranou, bude o něco jednodušší pohybovat se v samotné stanici, kde bude mnohem méně lidí. Na druhou stranu v noci bude okolí vyklizené a všichni se stáhnou k ohni. 

Jenže noc nepřinese jen skvělou možnost, jak se zahalit do temné roušky a zůstat tak nepozorován, ale také nebezpečí v podobě mutantů. Pokud na nějakého narazíte, věřte, že to bude mnohem horší dostaveníčko než s tlupou naštvaných banditů.

zdroj: YouTube

Zatím to tedy vypadá, že Metro: Exodus bude přinejmenším důstojným pokračováním. To se ale dozvíme až příští rok, přesněji 22. února, kdy tento očekávaný kousek vychází na počítače, PlayStation 4 a Xbox One.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Obrovský svět a propracovaná umělá inteligence. To je Metro: Exodus

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Rozhovor: Vyzpovídali jsme Pixel Reign, tvůrce obtížné plošinovky Robbie…

16.08.2018 21:03 Trojice zkušených vývojářů pracující na jejich prvotině Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries…

SOUTĚŽ: Vyhrajte pekelně těžkou plošinovku na Steam

15.08.2018 19:51 Chcete obohatit svoji knihovničku o další zajímavý kousek? Tak pro vás máme skvělou příležitost!

Související:

Nejčtenější články

  1. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

  2. Záběry z DOOM Eternal konečně odhaleny! Jak hra vypadá?

  3. Příběhu není nikdy dost! DOOM Eternal dostane singleplayerové DLC

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.