4 věci, které musí The Elder Scrolls VI změnit oproti Skyrimu

O novém The Elder Scrolls skoro nic nevíme. Už teď ale můžeme mluvit o tom, co bychom od něj očekávali. A těchto pět věcí mezi ně bezesporu patří.

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI FOTO: Bethesda Softworks

Soubojový systém

Skyrim dokázal doslova pohltit úžasným příběhem i možnostmi po dohrání. Jenže soubojový systém nebyl to pravé ořechové. K poražení kohokoliv nám v podstatě stačilo jediné tlačítko a občasné použití lektvarů nebo jiných předmětů k léčení.

Tím samozřejmě nechceme říct, že by se měl The Elder Scrolls hned vydat cestou Dark Souls, ale nějaká menší změna by určitě prospěla. A myslíme si, že nás vývojáři nejspíše vyslyší, protože do vydání zbývá ještě spoustu let, což je dostatek času na nasbírání hráčských podnětů a na jejich implementaci.

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: Bethesda Softworks

Přepracovaný inventář

Tohle je problém snad každého RPG. Sbírání a skladování tun nepotřebných předmětů, což pak vede ke špatnému vyhledávání mezi nimi. A tento problém určitě každý, kdo hrál Skyrim, zažil.

Jenže něco takového se vývojářům se těžko vyčítá. Je to spíše na hráčích, jak moc velký bordel si ve svém batůžku udělají. I tak by se tomu dalo s trochou píle alespoň trošku zabránit. Stačí dát hráči méně peněz, nižší ceny u obchodníků a také přehledněji zpracované menu, což ve Skyrimu rozhodně chybělo.

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: YouTube

Rozmanitost úkolů

Vyzkoušet ve Skyrimu úplně všechno skoro nejde. I tak si myslíme, že jsme si osahali dost velký vzorek na to, abychom tuto položku mohli zařadit do seznamu.

Hlavní příběh byl skvělý, o tom bez debat, ale většina vedlejších úkolů postrádala hloubku. Jeden příklad za všechny: Pomáhali jsme Cechu zlodějů k jeho opětovnému vzestupu a drtivá většina úkolů byla typu "dojdi tam, v tom místě něco ukradni a vrať se zpět." A tohle se opakovalo pořád a pořád dokola.

Pokud tedy tento článek čte někdo zasvěcený nebo někdo z Bethesdy (což je velice nepravděpodobné), prosím, dejte si větší práci s vedlejšími úkoly. Je krásné říct, že vaše hra se dá projít za dvě stě hodin a pořád tu bude co dělat. Ale co? Opakující se úkoly?

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: Pinterest

Žádné chyby

Tohle je největší bolístka velkých RPG her a Bethesda je jimi doslova proslulá. Vzpomeňte si třeba na poslední Fallout. Ten byl v některých částech téměř nehratelný. Po řadě oprav a záplat se ale ze čtvrtého dílu stal fešný titul, který se výborně hraje i dnes.

Jenže nejlepší by bylo se takto velkým chybám vyvarovat už na začátku. Jasně, víme, že je to v některých případech nemožné i s velkým týmem testerů, ale chyby, bránící v dokončení úkolů, by prostě ve hře být neměli. Byla by škoda, kdyby The Elder Scrolls VI skončil v propadlišti dějin...

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 4 věci, které musí The Elder Scrolls VI změnit oproti Skyrimu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.