4 věci, které musí The Elder Scrolls VI změnit oproti Skyrimu

O novém The Elder Scrolls skoro nic nevíme. Už teď ale můžeme mluvit o tom, co bychom od něj očekávali. A těchto pět věcí mezi ně bezesporu patří.

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI FOTO: Bethesda Softworks

Soubojový systém

Skyrim dokázal doslova pohltit úžasným příběhem i možnostmi po dohrání. Jenže soubojový systém nebyl to pravé ořechové. K poražení kohokoliv nám v podstatě stačilo jediné tlačítko a občasné použití lektvarů nebo jiných předmětů k léčení.

Tím samozřejmě nechceme říct, že by se měl The Elder Scrolls hned vydat cestou Dark Souls, ale nějaká menší změna by určitě prospěla. A myslíme si, že nás vývojáři nejspíše vyslyší, protože do vydání zbývá ještě spoustu let, což je dostatek času na nasbírání hráčských podnětů a na jejich implementaci.

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: Bethesda Softworks

Přepracovaný inventář

Tohle je problém snad každého RPG. Sbírání a skladování tun nepotřebných předmětů, což pak vede ke špatnému vyhledávání mezi nimi. A tento problém určitě každý, kdo hrál Skyrim, zažil.

Jenže něco takového se vývojářům se těžko vyčítá. Je to spíše na hráčích, jak moc velký bordel si ve svém batůžku udělají. I tak by se tomu dalo s trochou píle alespoň trošku zabránit. Stačí dát hráči méně peněz, nižší ceny u obchodníků a také přehledněji zpracované menu, což ve Skyrimu rozhodně chybělo.

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: YouTube

Rozmanitost úkolů

Vyzkoušet ve Skyrimu úplně všechno skoro nejde. I tak si myslíme, že jsme si osahali dost velký vzorek na to, abychom tuto položku mohli zařadit do seznamu.

Hlavní příběh byl skvělý, o tom bez debat, ale většina vedlejších úkolů postrádala hloubku. Jeden příklad za všechny: Pomáhali jsme Cechu zlodějů k jeho opětovnému vzestupu a drtivá většina úkolů byla typu "dojdi tam, v tom místě něco ukradni a vrať se zpět." A tohle se opakovalo pořád a pořád dokola.

Pokud tedy tento článek čte někdo zasvěcený nebo někdo z Bethesdy (což je velice nepravděpodobné), prosím, dejte si větší práci s vedlejšími úkoly. Je krásné říct, že vaše hra se dá projít za dvě stě hodin a pořád tu bude co dělat. Ale co? Opakující se úkoly?

img-responsive

The Elder Scrolls V: Skyrim | foto: Pinterest

Žádné chyby

Tohle je největší bolístka velkých RPG her a Bethesda je jimi doslova proslulá. Vzpomeňte si třeba na poslední Fallout. Ten byl v některých částech téměř nehratelný. Po řadě oprav a záplat se ale ze čtvrtého dílu stal fešný titul, který se výborně hraje i dnes.

Jenže nejlepší by bylo se takto velkým chybám vyvarovat už na začátku. Jasně, víme, že je to v některých případech nemožné i s velkým týmem testerů, ale chyby, bránící v dokončení úkolů, by prostě ve hře být neměli. Byla by škoda, kdyby The Elder Scrolls VI skončil v propadlišti dějin...

zdroj: YouTube

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 4 věci, které musí The Elder Scrolls VI změnit oproti Skyrimu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Vampyr dostane vlastní televizní adaptaci

18.08.2018 17:57 Od vydání RPG hry Vampyr uběhly dva měsíce a už začínají prvotní přípravy na televizní adaptaci.

Rozhovor: Vyzpovídali jsme Pixel Reign, tvůrce obtížné plošinovky Robbie…

16.08.2018 21:03 Trojice zkušených vývojářů pracující na jejich prvotině Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zábavnější a obsáhlejší než Origins: Takový bude nový Assassin's Creed Odyssey

  2. SOUTĚŽ: Vyhrajte pekelně těžkou plošinovku na Steam

  3. Nová krev pro Unreal Engine? Epic Games chce zdarma zaučovat vývojáře

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.