Assassin's Creed Oddysey budí rozpaky. Bude jen kopií Origins?

Včera se nám naplno představil Assassin's Creed Oddysey, ze kterého máme smíšené pocity. Proč?

Assassin's Creed Oddysey

Assassin's Creed Oddysey FOTO: Uplay

Assassin's Creed je zajetá a populární značka. Bylo to znát i během včerejšího představení, kde si Oddysey vysloužila největší potlesk ze všech titulů představených na konferenci Ubisoftu. Od ukázky jsme ale nečekali mnoho, zvlášť po nedávném úniku informací. A ty se vyplnily do puntíku.

Jak sám kreativní ředitel Jonathan Dumont potvrdil, opravdu se můžeme těšit na mnohem více RPG prvků. Strom schopností z minulého dílu zůstává, jen bude notně upravený. Přibudou nové dovednosti, které navíc budeme muset aktivovat, abychom je mohli použít. Aktivních dovedností pro souboj na blízko a na dálku je dohromady osm, takže budeme muset vybírat opravdu pečlivě a hlavně přemýšlet, která z nich se nám hodí nejvíce.

Vývojový strom už je doslova tradicí. Proto jsme měli mnohem větší radost z větvených dialogů, které nás dovedou k jednomu z několika konců. Podle naší dedukce (a hlavně ukázky z hraní) by mohly být tři. Hlavní strany konfliktu jsou sice jen dvě, ale podle jednoho z dialogů to vypadá, že budeme moct zůstat neutrální podobně jako v Zaklínači.

Hra bude ostatně plná voleb. Krom těch dialogových nás čeká ještě jedna zásádní a to hned na začátku. Titul si totiž projdeme buď v kůži mužského protagonisty, nebo ženy. Oba dva ale budou ze stejného rodu. V krvi jim koluje krev slavného sparťanského krále Leonida, který padl ve slavné bitvě u Thermopyl po úporném boji proti obrovské přesile. Ale jen díky němu se podařilo řeckým silám zmobilizovat armádu a u Marathonu zasadit Peršanům rozhodující ránu. Jenže Leonidas při tom přišel o život a tak jediné, co se jeho potomkům dochovalo, je jeho zlomené kopí. To nám podle vývojářů dá úplně nové možnosti, jak s nepřáteli bojovat, a hlavně silnou zbraň, s níž rozdrtíme kdejakého soupeře.

Assassin's Creed Oddysey nás opravdu zavede do dob Peloponéské války a do okolí Řecka plného malých ostrovů. Ty budou, jak jinak, zality mořem, po němž se opět budeme moci volně plavit. Vrací se tak oblíbená mechanika ze čtvrtého dílu, ve kterém jsme utopili desítky hodin jen samotným průzkumem Karibského moře na palubě Kavky. Proto doufáme, že nás stejným způsobem chytne i tento díl, který zatím budí přinejmenším rozporuplné pocity.

Na zasazení si nemůžeme ani v nejmenším stěžovat. Podívat se do Řecka 400 let před samotným Origins je něco jako splněný sen. Co ovšem kazí celou atmosféru je samotné zpracování. Lokace jsou jako přes kopírák z posledního dílu. Můžeme tu vidět spoustu přeskinovaných budov nejen z Memfisu, ale hlavně z Kyrény či Alexandrie, které byly hlavní baštou řecké kultury v posledním díle. To samé můžeme říct i o zvucích, animaciích při soubojích a pohybech... Hra zkrátka moc kosmetických úprav nedostala, což je docela škoda.

zdroj: YouTube

A zarytí fanoušci Assassin's Creed pláčou kvůli zcela jiné věci. Série totiž od jakživa byla historicky přesnou. Postavy, které jsme v předešlých dílech zabily, opravdu v historii zemřely na tom daném místě a čase. Jenže Oddysey chce, abychom si utvořili svou vlastní historii svými rozhodnutími a činy. To na jednu stranu nezní vůbec špatně, ale k Assassin's Creed se to nehodí.

Na vynášení soudů je ale ještě opravdu brzo. Konečný verdikt budeme moci vyřknout až 5. října, kdy titul vychází na konzole stávající generace a počítače.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Assassin's Creed Oddysey budí rozpaky. Bude jen kopií Origins?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.