Pecka! V Just Cause 4 můžete dělat, co se vám zlíbí

Milovníci akčních sandboxových her budou mít žně! Podívejte se, co si pro nás připravil Jast Cause 4.

Just Cause 4

Just Cause 4 FOTO: Steam

Just Cause 4 bylo, tedy alespoň podle nás, vůbec nejlepším momentem celé konference Square Enix. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a na zábavných videích si je prohlédli i v praxi. Tak si to pojďme shrnout!

Čtvrtý díl populární série dozajista uspokojí všechny fanoušky původní trilogie. Opět si zahrajeme za hlavního protagonistu Rica, jenž je tu s námi už od prvního dílu. Tentokrát si jej ale budeme moci vylepšit mnohem podrobněji než kdy předtím a dát mu do vínku mnohem lepší výbavu. Klasický hák zůstává, k tomu ale dostame další vychytávku, s níž můžeme zvednout do vzduchu všechno, co se nám líbí. Přidejme si k tomu ještě obrovský vozový park, který si dosytosti užijeme nejen na pevné zemi, ale také ve vzduchu a na moři.

Velkou novinkou v této sérii jsou nebezpečné přírodní živly. Během průchodu hrou narazíme na ničivou či písečnou bouři, velké blesky a hlavně tornáda. Ty prý můžeme využít nejen jako smrtící zbraň proti našim nepřátelům, ale jako další prostředek k neomezené zábavě. 

V neposlední řadě musíme zmínit i vylepšenou umělou inteligenci. Naši soupeři už prý nadále nebudou jen postávající panáci čekající na to, až je někdo trefí. Sami se budou pokoušet vymýšlet vlastní taktiky, jak nás co nejefektivněji přemoci a hlavně na nás budou využívat rozličných schopností. Každý typ NPC má totiž svoji vlastní unikátní výbavu, kterou s chutí využije proti nám!

A kde že to vůbec budeme skotačit? Hra nás zavede do Jižní Ameriky, přesně do části zvené Solis. Ta je plná krásných přírodních úkazů a živoucího ekosystému, jenž bude opravdu realistický. I rozloha mapy budí docela respekt. Pobíhat budeme celkově po 100 kilometrech čtverečních plných živoucího ekosystému, zajímavých úkolů, deštných pralesů, pouští i zasněžených oblastí. Podíváme se dokonce i do moře a to nejen na krátký ponor, ale i na hlubší průzkum. Poprvé v sérii se totiž můžeme těšit na lokace pod vodou, které budou skrývat plno zajímavých tajemství a odměn.

Trailer nám ukázal, že by hra mohla být opravdu krásná a oproti trojce obrovským skokem kupředu. Textury jsou dostatečně ostré, práce se světlem parádní... Uvidíme, jestli bude Just Cause 4 takto vypadat i po vydání.

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pecka! V Just Cause 4 můžete dělat, co se vám zlíbí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.