Zkušená Lara proti divoké přírodě. Přežije mexické dobrodružství?

Podle očekávání se na konferenci Square Enix objevila i Larda Croft. Co jsme se dozvěděli nového?

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider FOTO: Steam

Shadow of the Tomb Raider byl jedním z největších lákadel letošní E3. A běhemkonference rozhodně nezklamal. Úvodní scénka, která prý pochází ze začátku hry, nás parádně navnadila na zbytek předváděčky.

V ní jsme nejvprve viděli tvůrce, který nám konečně pověděl něco o samotné hře. Jak jsme věděli už dříve, v Shadow of the Tomb Raider si zahrajeme za zkušenější Laru Croft, kterou ale čekají mnohem těžší nástrahy než v předešlých dílech. Nevyzpytatelná bude hlavně příroda, kde žádný krok nebude bezpečný. Z každého koutu na nás totiž může vyzkočit divoké zvíře a roztrhat nás na kousky.

Poté přišly na řadu i samotné záběry z hraní. Ty nám ukázaly tichý postup hrou jen s lukem a nožem v ruce. Fanoušci posledních dílů si určitě pošmáknou, pefekcionalisti ale budou plakat. Už v samotném gameplay videu jsme totiž mohli vidět několik chyb, hlavně na poli umělé inteligence, která není na tak vysoké úrovni.

Dáme vám příklad ze samotné ukázky. Lara vystřelila šíp těsně vedle své budoucí oběti, aby ji odlákala. Krátce na to zabila jeho parťáka, který stál poblíž a on si toho všiml až poté, co se otočil. Jasně, AI asi nebude zrovna to, na čem chce Crystal Dynamics stavět svůj nový vlajkový titul, ale i tak by nezaškodilo na tomto neduhu trošku zapracovat.

zdroj: YouTube

Naše dojmy jsou ale zatím veskrze pozitivní. Zejména na skvěle zpracovaný soubojový systém se skvěle kouká. Viděli jsme spoustu výbuchů, smrtí a akčních momentů. Skrytý Rambo v nás zaplesal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zkušená Lara proti divoké přírodě. Přežije mexické dobrodružství?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.