Bude mít Česko vlastní Dark Souls? Rozhodnete vy!

V únoru Českem zacloumal fenomenální úspěch Kingdom Come: Deliverance. Bude se něco podobného opakovat i v blízké budoucnosti? Možná ano, pokud pomůžete vy!

LostHero

LostHero FOTO: www.losthero.com

Chtěli bychom vám představit nový ambiciózní český projekt LostHero. Na hře pracuje parta šesti lidí ve studiu zvaném Gold Knights a sám zakladatel Pavel Jiří Strnad se netají, že jejich hra je inspirovaná známou japonskou sérií Dark Souls. Znát to je hlavně na soubojovém systému. Tomu tvůrci věnovali patřičnou péči už od samého začátku a stranou šel dokonce i příběh. A vypadá to, že se jim tento tah povedl, protože jejich práci chválil i expert na slovo vzatý, Viktor Bocan.

„Dostali jsme možnost si ji na chvilku vyzkoušet a naše dojmy nejsou ve skutečnosti vůbec špatné! Tedy s ohledem na to, že LostHero dělá pár lidí a že se prozatím soustředili primárně na gameplay: bojování funguje, šlape multiplayer," sdělil své dojmy v magazínu Score známý designér a scénárista, jenž mimochodem pracoval i na Kingdom Come: Deliverance.

Jasně, souboje budou alfou a omegou tohoto počinu, ale ani příběh nebude druhořadý. Vývojáři totiž soustředili více sil na vymýšlení událostí, které se staly před samotnou hrou. Jisté je ale to, že budeme mít co dočinění s třemi hlavními rasami - Ratkiny, původními primitivními obyvateli planety, Naboru a Skelletony, kteří chtějí od Naboru ukrást a následně zničit jejich artefakt. Mezi těmito frakcemi se budeme my, hráči, pohybovat a udržovat s nimi co nejlepší vztahy. Jenže problém je v tom, že pokud si jednu z nich spřátelíme, ta druhá se proti nám otočí zády. To bude mít za následek to, že jedna z ras nám bude ochotná pomoct a nebude na nás útočit, zatímco zbytek po nás půjde, jen co nás zahlédne na horizontu.

Vývoj LostHero je zatím hrazen výhradně Pavlem Jiřím Strnadem. V pondělí v 16:00 tedy tým plánuje zamířit na Startovač, kde by chtěli vybrat dostatečný obnos k urychlení vývoje a přidání nových prvků. Jedním z nich by mola být těžba surovin nebo ženská postava, pro kterou by musel tým vytvořit zbrusu nové animace i oblečení. Pokud to chcete slyšet z úst samotných vývojářů, podívejte se na video nad tímto odstavcem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude mít Česko vlastní Dark Souls? Rozhodnete vy!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.