Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou své kategorie. Kombinace unikátního patentovaného herního systému a poutavého příběhu zaujala již desetitisíce hráčů. Nyní se vydává dobít svět!

Scratch Wars

Scratch Wars FOTO: notre-game.com

Setři, zatoč, zaútoč!

Scratch Wars je hra objevitelů, bojovníků a velkých stratégů. Všechny karty mají stírací povrch a teprve jeho setřením hráč objeví, jakého získal hrdinu nebo zbraň. Každá karta je unikátní, tento fakt zajišťuje jedinečné jméno a atributy hrdiny, které jsou náhodně generovány v rámci vymezených intervalů tak, aby hra zůstala vyvážená. Notre Game na trh uvedla i nový patentovaný herní systém, kde hráč místo klasické kostky používá točnu zbraně. Kolečko zbraně se přiloží na tyčku, jež slouží i jako počítadlo životů, a švihem se uvede do pohybu, tah se následně vyhodnotí na základě vytočeného efektu. Těžištěm hry je risk management a strategie použití efektů v tahu.

Zahraniční strategie

Úspěšný launch prvních tří světů v České republice umožnil vstup na slovenský trh. Edici Biolandia/Techlandia, která obsahuje 40 hrdinů a 80 zbraní, u našich sousedů představí jedna z nejznámějších Youtube tváří československé scény GogoMan.
Ve hře samotné lze narazit na Gogovu vlastní kartu, stejně jako na kartu české tváře produktu, youtubera Jiřího Krále. Díky spolupráci s oběma influencery se tedy fanoušci mohou těšit například na epický souboj těchto titánů a další videa ze světa Scratch Wars.

Firma Notre Game hodlá po Slovensku expandovat i do dalších zemí. První v pořadí jsou naši evropští sousedé Rakousko a Německo. Hranicemi Evropy to však nekončí, partnery až za oceánem firma Notre Game hledala i na mezinárodním veletrhu The Hong Kong Toys & Games Fair 2018.

Karty na stole, karty v telefonu

Scratch Wars si lze zahrát nejen v její fyzické podobě, hru si lze stáhnout i jako mobilní aplikaci pro iOS či Android. Obě verze je možno propojit díky QR kódům, po jejichž naskenování si uživatel může své oblíbené hrdiny v aplikaci dále vylepšovat. Hra je v neustálém vývoji, ať už se jedná o rozšíření karetních sad, nebo nové `features` mobilní aplikace, hráči tak mají jedinečnou možnost stále něco objevovat.

„Jedná se o jeden z nejinovativnějších produktů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Bavilo mě pozorovat, jak se z ničeho nic postavy z kartiček přesouvají přímo do telefonu.“ - Sean Lashgari, Senior Director v UltraPro Entertainment (evropský distributor Pokémon Cards).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.