PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: Steam

Je to až k neuvěření, jak může několik měsíců starý titul neuvěřitelně vyrůst. Při jeho prvotním oznámení jej někteří nazývali kopií H1Z1 King of the Kill, následně ale tento titul všem jeho odpůrcům vytřel zrak.

Jak jsme psali už mnohokrát, PlayerUnknown's Battlegrounds se postupně prodral až na první příčku nejhranějších her na Steamu, kde se teprve nedávno napevno usadil. To mu ale nestačí a posouvá limity ještě dál. Nedávno se mu totiž podařilo prolomit letitý rekord, který nedržel nikdo jiný než DOTA 2.

Té se v březnu 2016 podařilo zaznamenat 1 291 328 souběžně hrajících lidí. Toto číslo ovšem překonal PUBG, ke kterému si v jednu chvíli našlo cestu 1 348 374 hráčů. A to už je opravdu úžasný údaj.

A co víc, komunita rakety posledních měsíců stále roste. Tvůrci se nedávno pochlubili s dalším milníkem, jenž se týkal prodejů. Studio údajně zaznamenalo více než 10 milionů prodaných kopií. Pokud si to vynásobíme cenou tohoto kousku, dostaneme se na opravdu slušná čísla.

img-responsive

PlayerUnknown's Battlegrounds | foto: Steam

Ještě větší růst herní komunita očekává už letos, kdy by měl portfolio dostupných platforem rozšířit Xbox One. Tvůrci se navíc nebrání ani dalším konzolím, je tedy velice pravděpodobné, že si v budoucnu zapaříme i na Nintendu Switch nebo PlayStationu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.