K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Podle slov Brendana Greena by mohl PUBG dosáhnout hranice sta milionů aktivních hráčů. Pomoct k tomu má i nízká cena…

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: Steam

PlayerUnknown's Battlegrounds v posledních měsících válí. Studiu se podařilo prodat více než 10 milionů kopií, dostal se na první místo v žebříčku nejhranějších kousků na Steamu a čísla dál rostou. Proto si jeho "mentor" Brendan Greene vytyčil cíl, že chtějí mít podobný počet hráčů jako oblíbená free-to-play MOBA.

„Prodejní křivky stále rostou a hlavně neklesají. A pokud se zeptáte na můj vzor, tak nejvíce vzhlížím k League of Legends. To zaznamená 100 milionů aktivních hráčů každý měsíc. Pokud vyložíme naše karty správně, možná se na podobnou hranici také dostaneme," řekl "Playerunknown" v rozhovoru pro GameIndustry.biz.   

K tomuto cíli by je mohla dovést i cenová politika. Podle jeho slov totiž neplánují zvednout cenu, ta tak i při vydání plné verze zůstane na příjemných 30 eurech. Ostatně dosavadní výdělky, které by měly činit něco kolem 300 milionů dolarů je ani k ničemu takovému nenutí. Ale kdo ví, třeba si ještě svoje plány rozmyslí.

„Zatím nad zvýšením ceny nepřemýšlíme, ale to se může změnit. V tuto chvíli jsme spokojení. 30 dolarů je adekvátní za obsah, který dostanete. Hra ale může vydržet na trhu pět let a pořádně nabobtnat," vysvětloval Greene.

img-responsive

PlayerUnknown's Battlegrounds | foto: www.playbattlegrounds.com

Ať už se rozhodnou jakkoliv, tak zatím to vypadá, že na Bluehole Studios čeká zářná budoucnost. V tomto roce by totiž PUBG měl expandovat na Xbox One, což přinese další příliv nových hráčů.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Forza Horizon 4 byla přes víkend dostupná ke stažení

25.06.2018 14:20 Už čtyři měsíce před vydáním se několik lidí dostalo k souborům Forzy Horizon 4.

Co nás čeká tento týden? Zahrajeme si na továrníka i na profesionálního…

25.06.2018 13:30 Blíží se letní prázdniny, které značí typické herní sucho. Ještě před tím se ale můžeme těšit na…

Související:

Nejčtenější články

  1. CS:GO čeká velká změna

  2. Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

  3. Rozjedete Cyberpunk 2077? HW specifikace už jsou venku

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.