PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Podle slov Brendana Greena by mohl PUBG dosáhnout hranice sta milionů aktivních hráčů. Pomoct k tomu má i nízká cena…

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: Steam

PlayerUnknown's Battlegrounds v posledních měsících válí. Studiu se podařilo prodat více než 10 milionů kopií, dostal se na první místo v žebříčku nejhranějších kousků na Steamu a čísla dál rostou. Proto si jeho "mentor" Brendan Greene vytyčil cíl, že chtějí mít podobný počet hráčů jako oblíbená free-to-play MOBA.

„Prodejní křivky stále rostou a hlavně neklesají. A pokud se zeptáte na můj vzor, tak nejvíce vzhlížím k League of Legends. To zaznamená 100 milionů aktivních hráčů každý měsíc. Pokud vyložíme naše karty správně, možná se na podobnou hranici také dostaneme," řekl "Playerunknown" v rozhovoru pro GameIndustry.biz.   

K tomuto cíli by je mohla dovést i cenová politika. Podle jeho slov totiž neplánují zvednout cenu, ta tak i při vydání plné verze zůstane na příjemných 30 eurech. Ostatně dosavadní výdělky, které by měly činit něco kolem 300 milionů dolarů je ani k ničemu takovému nenutí. Ale kdo ví, třeba si ještě svoje plány rozmyslí.

„Zatím nad zvýšením ceny nepřemýšlíme, ale to se může změnit. V tuto chvíli jsme spokojení. 30 dolarů je adekvátní za obsah, který dostanete. Hra ale může vydržet na trhu pět let a pořádně nabobtnat," vysvětloval Greene.

img-responsive

PlayerUnknown's Battlegrounds | foto: www.playbattlegrounds.com

Ať už se rozhodnou jakkoliv, tak zatím to vypadá, že na Bluehole Studios čeká zářná budoucnost. V tomto roce by totiž PUBG měl expandovat na Xbox One, což přinese další příliv nových hráčů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.