Další survival hra nás zanese na širé moře

Survival her je na trhu opravdu požehnaně. Tento kousek se ale od ostatních poměrně výrazně liší.

Raft

Raft FOTO: Steam

Survival her je na trhu možná až příliš. Můžete se vrhnout do starověkého světa inspirovaného filmem Barbar Conan, spojovat hranaté bloky v úchvatné útvary nebo sáhnout po jiných kouscích vyznávajících spíše realizmus (Rust, The Forest).

Všechny výše jmenované tituly mají jednu věc společnou - drtivou většinu času strávíte na souši. Žádné vývojáře ale zatím nenapadlo přivést na svět něco odlišného, kde byste doslova utopili celou dobu na moři. Tedy až doteď.

Tvůrci populárního Scrap Mechanic dnes oznámili, že ve spolupráci se studiem Redbeet Interactive vytváří novou hru s názvem Raft. V ní se ocitnete uprostřed širého moře, s omezenými zdroji a na vratkém přívozu. Abyste přežili, budete muset lovit dary z "velké louže," vyrábět nové předměty a rozšiřovat svůj dopravní prostředek, až se z něj stane doslova vila.

I když jste o této hře ještě nejspíše neslyšeli, v zahraničí už se stihla stát velkým hitem. V jednu chvíli byla zdarma ke stažení alfa verze, která zaujala řadu slavných streamerů. Ti samozřejmě neváhali a představovali ji dalším lidem na svých streamech. Díky tomu se počet stažení vyšplhal na neuvěřitelných pět milionů.

img-responsive

Raft | foto: Steam

Není tedy divu, že od tohoto kousku mají vydavatelé i samotní vývojáři velká očekávání. Pokud se tvůrcům podaří udržet fanoušky stejně nadšené jako doposud, mají se příští rok, kdy Raft vychází ve fázi předběžného přístupu na Steamu, na co těšit.

Témata: Raft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další survival hra nás zanese na širé moře

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.