Tvůrci Pillars of Eternity mohli vytvořit RPG na motivy Game of Thrones

Obsidian měl na stole nabídku od EA a jejích partnerů, po dlouhém rozmýšlení ji ale odmítli.

Game of Thrones

Game of Thrones FOTO: www.time.com

Hra o Trůny je všude. I když ji nesledujete, cítíte se být součástí tohoto obrovského kolotoče. Ale v roce 2005 tomu ještě tak nebylo. Knihy G. R. R. Martina příliš mnoho lidí neznalo a seriál byl maximálně v myslích potencionálních autorů.

V té době ale dostalo studio stojící za Star Wars: Knights of the Old Republic 2 nebo Pillars of Eternity nabídku na vytvoření RPG ze světa Her o Trůny. Přišli za nimi partneři EA, ale tvůrci tuto možnost smetli ze stolu. Proč? Obsidian je považován za mistra role playingového žánru, ale na podobný kousek si netroufli. Podle nich by prý tomuto světu více slušela RTS podoba.

„V té době byly strategie populární a já jsem jim řekl, že nevíme, jak bychom to mohli udělat. Přece jen RTS kabátek by tomu slušel o něco víc. Máte tu více frakcí a politického intrikaření," řekl Feargus Urquhart v rozhovoru pro Eurogamer.

„Za Zdí se děly divné věci. Byly tam draci, nějaké náznaky magie, ale nikdo, kdo by ji používal. Žádní duchovní, zloději, prostě nic… Byli tu jen chlápci s meči, brněním a k tomu se přidalo trošku mysticismu. V hlavním dějišti příběhu jsme nic takového nenašli…"

Uvidíme, jestli se fanoušci konečně dočkají pořádné hry z tohoto světa. Poslední dobou se v tomto ohledu spekulovalo o Bethesdě, ta ale zatím nic nepotvrdila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci Pillars of Eternity mohli vytvořit RPG na motivy Game of Thrones

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.