Násilné hry na olympiádu nepatří, tvrdí Mezinárodní olympijský výbor

Mezinárodní olympijský výbor uvažuje o zařazení počítačových her mezi sporty, násilné hry ale odmítá.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Steam

Nedávno vyšlo najevo, že představitelé Mezinárodního olympijského výboru probírají možnost přidání počítačových her mezi olympijské sporty. Ihned se tedy rozhořela debata o tom, jaké kousky budou mít tu čest. Nyní ale samotný MOV rozsah potencionálních kandidátů razantně zúžil.

Thomas Bach totiž sdělil čínskému deníku, že násilné hry mají jen minimální šanci dostat se mezi vybranou elitu olympijských sportů. Podle něj jsou v rozporu s poselstvím celé akce, tedy propagovat mír a harmonii po celém světě.

„Nechceme propagovat násilí a diskriminaci, ale mír. Takže to není v souladu s tituly, které obsahují plno výbuchů a zabíjení. Něco jiného ale je, když někdo hraje virtuálně fotbal nebo jiný sport. A pokud to někoho z fanoušků přesvědčí o tom, aby si jej potom šel zahrát v reálném světě, budeme opravdu šťastní," řekl Bach.

img-responsive

FIFA 18 | foto: Origin

Vypadá to tedy, že silné zastoupení na olympijských hrách (v případě rozhodnutí o jejich zařazení) budou mít korporace typu EA a 2K. Jestli mezi tyto velikány proniknou i karetní hry nebo jiné hříčky (Rocket League) se ještě říct nedá…

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Násilné hry na olympiádu nepatří, tvrdí Mezinárodní olympijský výbor

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.