Podpora placených módů je tady! Přináší ji nejnovější update pro Fallout 4

Čekali jsme dlouho, než Bethesda konečně vypustila do světa službu Creation Club. Tvůrci modifikací tak nyní mají možnost dostat za svoji práci peněžitou odměnu.

Fallout 4

Fallout 4 FOTO: Bethesda Softworks

Fallout 4 dnes dostal nový update, který konečně přidává dlouho slibovaný Creation Club. V tom nalezneme placený přídavný obsah od samotných vývojářů nebo od komunity.

Bethesda s touto službou přináší jakýsi kompromis. Už delší dobu se totiž Valve a další studia snaží odměňovat fanoušky za jejich práce, první pokus na Steamu ale skončil naprostým fiaskem. Populární vydavatelský a vývojářský dům stojící za sérií The Elder Scrolls či Fallout to ale nyní zkusí úplně jinak.

Na této nové platformě sice naleznete komunitní modifikace, ty ale musí splňovat přísná pravidla. Mód musí být vytvořen speciálně pro Creation Club a jestliže už se objevil na internetu, nemá šanci se mezi vybranou smetánku dostat. Pakliže splňuje první pravidlo, musí ještě projít přísnou kontrolou a až potom se autor může těšit, že svůj výtvor uvidí mezi elitou.

Na této nové platformě budete nakupovat přídavný obsah za kredity. Do začátku jich dostanete sto a pokud budete chtít další, můžete si je zakoupit v digitálním obchodě za reálnou měnu. Sice nechápeme, proč si musíte peníze směňovat, podle Bethesdy to ale je nejlepší a nejjednodušší řešení.

Společně s novou službou přichází další úpravy a změny. Těšit se můžete na podporu souborů s příponou ESL nebo tzv. MOTD (message of the day). Krom toho aktualizace opravuje řadu chyb a vylepšuje stabilitu uživatelských módů.

Update je v tuto chvíli dostupný jen na Steamu, v budoucnu se ale chystá expandovat i na další platformy. Na ráně má být PlayStation 4 a Xbox One, zatím však není jisté, kdy se Bethesda k tomuto kroku odhodlá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Podpora placených módů je tady! Přináší ji nejnovější update pro Fallout 4

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.