Final Fantasy XV: Episode Duscae k dispozici v demo verzi

Jedna z nejočekávanějších novinek poslední doby, Final Fantasy XV: Episode Duscae, vypustila do světa demo. A je se čím kochat.

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV FOTO: Square Enix

Po několika letech od ohlášení vydání, kdy hra postupně obměnila název, platformu i vývojáře, bylo konečně představeno demo pod názvem Final Fantasy XV: Episode Duscae. Demo si budou moci hráči PlayStation 4 stáhnout jako bonus při zakoupení Final Fantasy Type-0. Ta spatří světlo světa již za 11 dní, 20. března. Jedná se sice o vertikální průřez celou hrou,pojmenovanou příhodně podle krajiny, v níž se příběh odehrává, nicméně některé prvky zůstávají nepřístupné. Demo tak není zamýšleno jako příklad všeho, co pro vydání hry Hajime Tabata připravil, ale je spíše náznakem směru, kterým se s vývojářským týmem hodlají ubírat. 

Protagonisty příběhu jsou (hráčem ovládaný) Noctis a jeho přátelé Ignis, Prompto a Gladiolus. Jejich auto se porouchalo a opravuje se v garáži, příhodně umístěné v divočině Duscae. Jelikož na opravu potřebují poměrně vysokou peněžní částku, usoudí, že nejsnazším řešením bude vystopovat, zabít a inkasovat odměnu za zabití netvora Deadeye. Naskýtají se však i jiné možnosti, například zabíjení menších kořistí, či prodej nalezených předmětů. Toto se zdá být přímou reakcí na kritiku přílišné jednostrannosti předchozích dílů a hře to dodává zcela nový rozměr.

Region Duscae je rozlehlá plocha plná zelených kopců, horských stezek a bažinatých oblastí. Její objevování bude vedle questů jedním z hlavních lákadel této hry. Episode Duscae čerpá inspiraci ze západních RPG a MMO, stejně jako ze svého domovského kulturního dědictví. Hlavní linii questů doplňují vedlejší úkoly a rúzná překvapení a to již v demo verzi.

Podobně jako v Kingdom Hearts budou členové skupiny zastávat své role a specializace, zatímco hráč přímo ovládá Noctise. Jeho bojový styl je založen na použití jedné z pěti zbraní a správného seřazení útoků pro vytvoření různých comb. Zbraně se mohou volně měnit a přiřazovat k různým typům útoku. 

Celkově vypadá Episode Duscae jako velice slibný náznak toho, co nabídne Final Fantasy XV. Datum vydání ještě nebylo zveřejněno, je tak možné, že dojde k mnoha změnám ještě než se tak stane. Zatím to ale vypadá, že se vývojáři ubírají správným směrem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Final Fantasy XV: Episode Duscae k dispozici v demo verzi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.