Final Fantasy XV: Episode Duscae k dispozici v demo verzi

Jedna z nejočekávanějších novinek poslední doby, Final Fantasy XV: Episode Duscae, vypustila do světa demo. A je se čím kochat.

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV FOTO: Square Enix

Po několika letech od ohlášení vydání, kdy hra postupně obměnila název, platformu i vývojáře, bylo konečně představeno demo pod názvem Final Fantasy XV: Episode Duscae. Demo si budou moci hráči PlayStation 4 stáhnout jako bonus při zakoupení Final Fantasy Type-0. Ta spatří světlo světa již za 11 dní, 20. března. Jedná se sice o vertikální průřez celou hrou,pojmenovanou příhodně podle krajiny, v níž se příběh odehrává, nicméně některé prvky zůstávají nepřístupné. Demo tak není zamýšleno jako příklad všeho, co pro vydání hry Hajime Tabata připravil, ale je spíše náznakem směru, kterým se s vývojářským týmem hodlají ubírat. 

Protagonisty příběhu jsou (hráčem ovládaný) Noctis a jeho přátelé Ignis, Prompto a Gladiolus. Jejich auto se porouchalo a opravuje se v garáži, příhodně umístěné v divočině Duscae. Jelikož na opravu potřebují poměrně vysokou peněžní částku, usoudí, že nejsnazším řešením bude vystopovat, zabít a inkasovat odměnu za zabití netvora Deadeye. Naskýtají se však i jiné možnosti, například zabíjení menších kořistí, či prodej nalezených předmětů. Toto se zdá být přímou reakcí na kritiku přílišné jednostrannosti předchozích dílů a hře to dodává zcela nový rozměr.

Region Duscae je rozlehlá plocha plná zelených kopců, horských stezek a bažinatých oblastí. Její objevování bude vedle questů jedním z hlavních lákadel této hry. Episode Duscae čerpá inspiraci ze západních RPG a MMO, stejně jako ze svého domovského kulturního dědictví. Hlavní linii questů doplňují vedlejší úkoly a rúzná překvapení a to již v demo verzi.

Podobně jako v Kingdom Hearts budou členové skupiny zastávat své role a specializace, zatímco hráč přímo ovládá Noctise. Jeho bojový styl je založen na použití jedné z pěti zbraní a správného seřazení útoků pro vytvoření různých comb. Zbraně se mohou volně měnit a přiřazovat k různým typům útoku. 

Celkově vypadá Episode Duscae jako velice slibný náznak toho, co nabídne Final Fantasy XV. Datum vydání ještě nebylo zveřejněno, je tak možné, že dojde k mnoha změnám ještě než se tak stane. Zatím to ale vypadá, že se vývojáři ubírají správným směrem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Final Fantasy XV: Episode Duscae k dispozici v demo verzi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

17.01.2019 20:17 Bude tato "variace na Fallout" úspěšnější než loňský pokus od Bethesdy?

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

  3. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.