Final Fantasy XV dokončilo jen 60 procent hráčů

Final Fantasy XV je masivní hra, i přesto je toto číslo poměrně překvapivé. I pro samotné vývojáře.

Moogle Chocobo Carnival

Moogle Chocobo Carnival FOTO: Square Enix

Fanoušci Final Fantasy čekali deset let na vydání 15. dílu, ale potencionální nadšení z vydání se na hře nepodepsalo. Hra nabízela obrovské množství obsahu, vedlejších úkolů, velký svět a dlouhý příběh, který ale dokončil jen zlomek všech hráčů.

Ředitel Hajime Tabata se o tomto problému rozmluvil v rozhovoru pro Kotaku a přiznal, že hru dokončilo jen 60 procent lidí, kteří si titul zakoupili.

Studio ale může být poměrně spokojené, protože pouhý měsíc po vydání byly čísla ještě hrozivější. Podle dostupných statistik se do finální fáze dostalo jen 30 procent hráčů. Pro společnost je ale docela překvapivé, že téměř rok po vydání Final Fantasy XV nedokončila 40 % kupujících.

img-responsive

Moogle Chocobo Carnival | foto: Square Enix

Pokud na to nemají čas, tak to budou moct napravit s "kapesní edicí," kterou chce Square Enix vydat později v tomto roce. Uvidíme, jak hodně ji tvůrci ořežou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Final Fantasy XV dokončilo jen 60 procent hráčů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Žijeme ve zlaté éře? Nikdy se nehrálo tak dobře jako dnes!

21.06.2019 17:21 Mnozí z vás si určitě myslí, že herní průmysl zažívá dobu temna. Z pohledu hráče to ale rozhodně…

Nový titul ze světa Her o trůny

10.06.2019 00:02 Naštvalo vás zpracování osmé série Her o trůny? Tak to počkejte, až si zahrajete nejnovější titul…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.