60 FPS nebo smrt, říkají vývojáři Project Cars 2

Podle posledních obrázků a videí vypadá Project Cars 2 opravdu parádně. Proto vyvstává otázka, jestli dnešní hardware dokáže takovou nádheru rozdýchat alespoň na 60 FPS. Údajně by s tím neměl být problém.

Project CARS 2

Project CARS 2 FOTO: Playstation.com

První díl Project Cars nabídl už před dvěma roky realistický závodní zážitek a jeho pokračování by mělo v nastoleném trendu pokračovat. Těšit se tak můžeme na spoustu novinek a hlavně znatelně vylepšenou grafiku, která hru posune ještě blíž k realitě.

Jenže teď vyvstává otázka, jestli vůbec dnešní konzole dokážou takto náročný titul bez problémů rozdýchat. Podle vývojářů by to ale neměl být problém.

„Pokaždé se snažíte posouvat hranice, přidávat nové vlastnosti nebo lepší fyziku, to ale čím dál víc zatěžuje hardware. A pokud se FPS nedrží v požadované hladině, může to být opravdu výzva. Naše hra ale běží minimálně na 60 snímků za sekundu. Musí to být 60 snímků, nebo smrt. Pokud je to méně, pocit z hraní nemáte takový a ve virtuální realitě se začnete cítit špatně," řekl Rod Chong v rozhovoru pro Gamespot.

Jejich hlavním cílem je přivést na svět tu nejrealističtější závodní hru. Pomoct jim v tom má i vydavatel Bandai Namco.

 

Project Cars by vychází už 22. září na počítače, PS4 a Xbox One. Počítá se i s vylepšenou verzí pro konzole PlayStation 4 Pro a Xbox One X.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 60 FPS nebo smrt, říkají vývojáři Project Cars 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.